wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Kross przejmuje legendarną holenderską markę

Kross przejmuje legendarną holenderską markę

Fot. KROSS, mat.prasowe

Polski producent rowerów Kross podpisał umowę przejęcia aktywów spółki Multicycle B.V.. Holenderska spółka w listopadzie znalazła się w stanie upadłości i wstrzymała działalność - poinformowała firma. Multicycle to holenderska spółka z wieloletnią tradycją, oferująca miejskie rowery premium oraz rowery elektryczne.

Dla Kross S.A. przejęcie ponad 40-letniej marki Multicycle oznacza mocne wejście na jeden z najatrakcyjniejszych rynków rowerowych na świecie. Rok 2017 to rok dużych inwestycji dla Kross S.A., także w nowe technologie ulokowane w Przasnyszu.

Uruchomienie produkcji i sprzedaży planowane jest najbliższych tygodniach, a część byłych pracowników podjęła już pracę w Multicycle. Mimo, iż nowy podmiot prawny nie przejmuje zobowiązań poprzednika, nowy właściciel holenderskiej spółki planuje wznowienie serwisu dla dealerów, z którego będą mogli skorzystać także dotychczasowi klienci.

Kross S.A. to największy polski producent rowerów z 27 letnim doświadczeniem. Firma ma w swojej ofercie wiele modeli w o różnym przeznaczeniu – górskich, szosowych, turystycznych, elektrycznych, miejskich i dla dzieci. Produkuje też akcesoria rowerowe. Łączna produkcja to 300 tys. rowerów rocznie eksportowanych do ponad 40 krajów.

Zawodniczka Kross Racing Team Maja Włoszczowska na rowerze Kross Level B+ zdobyła srebrny medal olimpijski w Rio de Janeiro a ostatnio do zespołu dołączyła zdobywczyni Pucharu Świata XCO MTB z lat 2015 i 2016 Jolanda Neff.

rowery, rowery kross, multicycle
Czytaj także
Polecane galerie