Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Narodowy Program Przedsiębiorczości ma zachęcić do zakładania firm

Narodowy Program Przedsiębiorczości ma zachęcić do zakładania firm

2012-10-16 18:45

Narodowy Program Przedsiębiorczości ma zachęcić do zakładania firm

Narodowy Program Przedsiębiorczości ma zachęcić do zakładania firm

Narodowy Program Przedsiębiorczości zainicjowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Program adresowany jest do osób w wieku 19-49 lat, które chcą otworzyć własny biznes.

- W czasach spowolnienia gospodarczego ważne jest nie tylko wzmocnienie ducha przedsiębiorczości, ale i podjęcie rzeczywistych działań sprzyjających wzrostowi gospodarczemu, a tu rola małych i średnich firm jest absolutnie kluczowa i stale rośnie - powiedziała prezes PARP Bożena Lublińska-Kasprzak, inaugurując program.

Program adresowany jest do studentów i absolwentów (19-29 lat), a także do osób (w wieku 30-49 lat), które chcą założyć własny biznes - pod warunkiem, że mieszkają w miejscowości do 50 tys. osób - a także do władz lokalnych w takich miastach.

W ramach projektu studenci i absolwenci będą uczestniczyć w konkursie, który polega na rozwiązaniu online testu z wiedzy o przedsiębiorczości, a także przedstawieniu biznesplanów. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 60 tys. zł.

Konkurs dla osób w wieku 30-49 lat przewiduje też rozwiązanie testu z przedsiębiorczości oraz przedstawienie biznesplanów. Autorzy 10 najwyżej ocenionych biznesplanów zyskają fachową pomoc w ich dopracowaniu, a najlepszy - finansowanie realizacji w wysokości 60 tys. zł.

Przewidziano też konkurs dla władz lokalnych - burmistrzów, którzy wraz z mieszkańcami będą mogli walczyć o tytuł Miasta ludzi przedsiębiorczych. Burmistrzowie mają wysyłać zgłoszenie, a mieszkańcy - wypełniać online testy z wiedzy o przedsiębiorczości. Tu nie przewidziano nagród pieniężnych, tylko statuetki.

Narodowy Program Przedsiębiorczości to ogólnopolska kampania informacyjno-promocyjna, która ma trwać do czerwca 2013 roku. Realizowana jest w ramach projektu systemowego PARP Poprawa wizerunku przedsiębiorców i promocja postaw przedsiębiorczych, finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Budżet kampanii wynosi 10 mln 995 tys. zł brutto.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) jest rządową agencją. Jej zadaniem jest zarządzanie funduszami z budżetu państwa i UE, przeznaczonymi na wspieranie przedsiębiorczości i innowacyjności oraz rozwój zasobów ludzkich.

Czytaj więcej w Money.pl
Rozdają pieniądze. 60 tys. zł dla najlepszych
60 tysięcy złotych na własny biznes - taka sumę chce przeznaczyć Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, dla autora najlepszego biznesplanu.
Finansowanie zwrotne dla MSP. Jest konkurs
W najbliższym czasie zostanie przetestowana nowa usługa dla przedsiębiorców.
Poznaniacy wybiorą Koronę Smakosza
Mieszkańcy będą oceniać potrawy, standard obsługi czy wystrój lokalu, przy okazji będą też wygrywać cenne nagrody.
Tagi: przedsiębiorczość, konkurs, parp
Zobacz więcej: polscy przedsiebiorcy
Czytaj także
Polecane galerie
Marian22222
83.26.221.* 2013-01-28 09:34
Szumna reklama w telewizji, słowo Narodowy , zachęcony tym wszedłem na stronę PARP i co...?
Cała energia z człowieka uchodzi . Tyle pieniędzy w błoto . Nagroda 60.000 zł tylko dla dwóch osób z dwóch grup wiekowych .
Czemu traktuje się nas Polaków ,obywateli jako bezmyślną masę . Gdzie w tym całym projekcie przynajmniej zrównoważenie kosztów do korzyści jakie ma on przynieść . Kasa dla organizatorów , doradców biznesowych itd. Powodzenia w rozliczeniu koszta/zysk . Wykorzystanie wiedzy doradców do tego będzie niezbędne. Zapewne zostało wliczone w projekt PARP-u. Ludzie biznesu na pewno pomogą bo znają realia jakie panują w naszym dzikim kraju .Bareja i "MIS" na miarę naszych możliwości. Dla mnie niesmak - bo dla kogo miało być to wsparcie ?
dedede
85.222.76.* 2012-10-18 09:54
lepiej wam narzekać, niż postarać się o zdobycie tych funduszy?
w takim razie potem nie narzekajcie, że za mało zarabiacie.
jkk
178.42.169.* 2012-10-17 20:12
Program adresowany jest do studentów i absolwentów (19-29 lat), a także do osób (w wieku 30-49 lat), które chcą założyć własny biznes - pod warunkiem, że mieszkają w miejscowości do 50 tys. osób. Byłoby dobrze gdyby uzupełnić ten progam o zachęty podatkowa dla nowych firm
Zobacz więcej komentarzy (7)