Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Money.plManagerBusiness newsSzwedzka partia chce zalegalizować piractwo
2008-06-11 17:04

Szwedzka partia chce zalegalizować piractwo

Szwedzka partia chce zalegalizować piractwo
[fot: PAP / EPA]

Szwedzka lewicowa partia Vänsterpartiet chce zalegalizować udostępnianie do użytku osobistego plików chronionych prawami autorskimi.

Partia dysponująca 22 miejscami w parlamencie, uważa piractwo za działanie podobne do wypożyczania książek z biblioteki publicznej.

Projekt opracowany na kongresie partyjnym zakłada udostępnianie i pobieranie z internetu chronionych materiałów do prywatnego wykorzystania, pod warunkiem, że nie posłużą do celów komercyjnych. Partia w swoim wniosku podkreśla, że działania mające powstrzymać wymianę plików, takie jak inwigilacja lub nieuzasadnione wyroki, są niedopuszczalne. 

We wniosku wspomina się także o toczących się procesach przeciwko szwedzkiemu serwisowi torrentowemu Pirate Bay, określając je mianem farsy.

Tagi: polityka, piractwo, szwecja, partia polityczna, zalegalizowania
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Zawsze miałam sentyment do Szwecji

mgleokadia / 2008-06-12 08:00
Teraz jest jeszcze większy

Re: Szwedzka partia chce zalegalizować piractwo

leiho / 2008-06-11 21:50 / "Tu Ne Cede Malis"
wiadomo, Szwecja to raj dla socjalistów - pewnie zalegalizują, Szwecja straci zaufanie zachodnich inwestorów i wszyscy dołożą do interesu. Tam gdzie nie chroni się własnosci prywatnej - oznacza ze mozna kraść. A w takm kraju nikt interesów robił nie bedzie - lepiej na Białorusi juz, tez korupcja i złodziejstwo, ale podatki chociaz 5 razy nizsze.
 
Bebokus / 81.210.27.* / 2008-06-12 08:33
A z radia wolno mi nagrywać?
 
prytek / 83.6.109.* / 2008-06-11 23:04
Gdyby Cie oskarżyli że masz pirackie mp3 na playerze i zabrali Ci kompa i jeszcze ciągali po komendach tez bys uznal to za farse maja racje ; pomysł zajefajny :):):)