Na skróty
Money.plManagerStrategiee-MarketingGruper.pl - pierwsza polska platforma grupowych zakupów
2010-04-20 09:41

Gruper.pl - pierwsza polska platforma grupowych zakupów

Gruper.pl - pierwsza polska platforma grupowych zakupów

Ruszył Gruper.pl - społecznościowa platforma grupowych zakupów usług lokalnych w największych miastach Polski. Jej założycielem jest Marek Borzestowski, twórca Wirtualnej Polski.

Gruper.pl jest polskim odpowiednikiem amerykańskiej platformy groupon.com. Jak podkreślają jego twórcy, ma on pozwolić konsumentom na oszczędności zakupowe rzędu 50%.

Jak działa serwis? Firma (restauracja, pub, kino, salon kosmetyczny) składa ofertę na stronie. Jeśli zgłosi się określona liczba chętnych (20, 100, 200) na daną usługę, każdemu z nich przyznawany jest specjalny rabat. W związku z tym, że oferta jest realizowana tylko w sytuacji, gdy zgłosi sie odpowiednia ilość zainteresowanych, sprzedawca ma pewność, że biznes mu się opłaci, a co za tym idzie, może przyznać większy upust. Póki co Gruper ma podpisane umowy z 20 dostawcami z całej Polski, którzy zobowiązali się, że obniżą ceny swoich usług co najmniej o połowę.

Fot.: Gruper.pl

16 kwietnia w piątek serwis wystartował w Warszawie. Wkrótce pojawić ma się również m.in. w Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi czy Trójmieście.

Założycielami serwisu są Marek Borzestowski (założyciel Wirtualnej Polski), Tomasz Dalach (właściciel Ocean Capital Management), Piotr Majcherkiewicz (prezes giełdowej Woli Info) oraz Anna Mikołajczyk. Projekt póki co pochłonął 1 mln zł. Jego twórcy liczą na to, że rok 2011 zakończy się obrotem na poziomie 16 mln zł. Spółka nie wyklucza pozyskania środków finansowych od inwestora zewnętrznego, być może zdecyduje się również na wejście na alternatywny rynek warszawskiej giełdy - NewConnect.

Więcej informacji dotyczących samej platformy można przeczytać na jej stronie Gruper.pl i na koncie na Facebooku. Poniżej film prezentujący możliwości serwisu.

Tagi:rynek, warszawa, prezes, projekt, cena, serwis, polski, strona
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Polecamy
  • REKLAMA