Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Idee jako dzieła sztuki

Siedem lat temu konsultanci Laurence Prusak i Thomas H. Davenport poprosili liczących się autorów w dziedzinie zarządzania o wymienienie swoich autorytetów, a następnie przedstawili wyniki ankiety na...

Podziel się
Dodaj komentarz

Siedem lat temu konsultanci Laurence Prusak i Thomas H. Davenport poprosili liczących się autorów w dziedzinie zarządzania o wymienienie swoich autorytetów, a następnie przedstawili wyniki ankiety na łamach HBR. James G. March pojawił się na większej liczbie stworzonych przez ankietowanych list niż ktokolwiek inny, z wyjątkiem Petera Druckera.

March jest emerytowanym profesorem zarządzania, socjologii, nauk politycznych i pedagogiki na Stanford University. Prowadził kursy obejmujące tak różne tematy, jak: psychologia organizacji, ekonomia behawioralna, przywództwo, reguły zabijania, przyjaźń, podejmowanie decyzji, modele w naukach społecznych, rewolucje, symulacje komputerowe i statystyka. Jest bodaj najbardziej znany ze swojego pionierskiego dorobku w dziedzinie teorii organizacji i zarządzania.

Jego dokonania w tej, a także w innych dziedzinach zapewniły mu niemal niezrównaną reputację rzetelnego naukowca i człowieka o ogromnej wiedzy. Profesor John Padgett z University of Chicago
napisał w periodyku Contemporary Sociology: „Wpływ Marcha nie ogranicza się do żadnej pojedynczej gałęzi nauk społecznych, lecz jest wszechogarniający, czego nie można powiedzieć o żadnym z jego kolegów po fachu".

W tym zredagowanym zapisie rozmowy z Diane Coutu profesor dzieli się swoimi przemyśleniami na temat estetyki, przywództwa, roli głupoty i mówi o tym, że gdy rodzą się nowe idee, ich praktyczna rola jest bez znaczenia. Wypowiada się także na temat głębokich różnic między wiedzą akademicką, a wiedzą płynącą z doświadczenia, podkreślając przy tym, że obie te sfery są potrzebne.

Tagi: zachowania w organizacji i przywództwo, akademia managera, Biblioteka Managera
Źródło:
Harvard Business Review Polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz