Inwestycje w świecie po recesji

Inwestycje w świecie po recesji

Wydaje się, że w 2011 roku szanse na wzrost czekają na firmy wszędzie i nigdzie. Oficjalnie globalna recesja już się skończyła, ale jej skutki wciąż odczuwa wiele krajów. Rozeznanie w sytuacji utrudniają dodatkowo działania rządów i sprzeczne trendy ekonomiczne - praktycznie wszędzie ścierają się tendencje pozytywne i negatywne, po części dlatego że kraje stosują różne strategie radzenia sobie z kryzysem.
By ułatwić przedarcie się przez ten chaos informacyjny i uniknięcie pułapek, eksperci HBR przygotowali przewodnik dla inwestorów, który pomoże ustalić, gdzie można się spodziewać wzrostu, które rządy ułatwiają inwestowanie firmom zagranicznym, a które je utrudniają i w jakich sektorach gospodarki poszczególnych państw można znaleźć najatrakcyjniejsze szanse na rozwój. Na bazie przeprowadzonych analiz podzielono państwa na cztery grupy - od tych, w których ryzyko dla inwestorów jest najmniejsze,
do tych, w których jest ono najwyższe. Wśród sześciu krajów, w których zdecydowanie warto inwestować, wymieniono Polskę.

ZAINTERESOWAŁ CIĘ TEN ARTYKUŁ? KUP DOSTĘP DO PEŁNEJ TREŚCI

finanse, zarządzanie, biznes a rząd
Harvard Business Review Polska
Czytaj także
Polecane galerie