Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strategia konkurencyjna
18.07.2011 09:55

Jak osiągnąć mistrzostwo w stosowaniu systemu zarządzania

Firmom zawsze trudno było znaleźć równowagę pomiędzy pilnymi kwestiami operacyjnymi i długookresowymi priorytetami strategicznymi. Ścieranie się tych dwóch sfer jest kwestią ogromnej wagi. Nawet...

Podziel się
Dodaj komentarz

Firmom zawsze trudno było znaleźć równowagę pomiędzy pilnymi kwestiami operacyjnymi i długookresowymi priorytetami strategicznymi. Ścieranie się tych dwóch sfer jest kwestią ogromnej wagi. Nawet światowej klasy procesy nie zapewnią firmie sukcesu, jeśli jej ziałalności zabraknie właściwego, strategicznego kierunku. Z kolei nawet najlepsza strategia na świecie nie będzie przepustką do grona liderów, jeśli jej wdrożenie uniemożliwi brak prężnej działalności na poziomie operacyjnym. Dzięki ścisłemu powiązaniu tych sfer w ramach systemu zarządzania w cyklu zamkniętym równoległe zarządzanie operacyjne i trategiczne może być skuteczne.

Zamknięty cykl zarządzania składa się z pięciu etapów: opracowania strategii, przełożenia jej na cele i inicjatywy, stworzenia planu operacyjnego służącego realizacji celów i inicjatyw strategicznych, realizacji sporządzonych planów przy jednoczesnym monitoringu efektywności działań i badania strategii za pomocą analizy kosztów, zyskowności oraz korelacji pomiędzy strategią a wynikami.

Autorzy artykułu zawarli w nim nie tylko kompletny przepis na udaną realizację strategii, ale również zestaw odpowiednich narzędzi zarządczych, ilustrując ich działanie na przykładach firm. Zestaw ten obejmuje koncepcje czołowych ekspertów w dziedzinie zarządzania i wskazuje, na których etapach cyklu należy je stosować.

Tagi: strategia konkurencyjna, akademia managera, Biblioteka Managera
Źródło:
Harvard Business Review Polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz