Notowania

zarządzanie
18.07.2011 09:56

Mapa potencjalnych innowacji: narzędzie poszukiwania idei usprawnień i nowych produktów

Powszechnie wiadomo, że aby wykonać pewną pracę, ludzie „wynajmują” różne produkty i usługi. Chirurdzy za pomocą skalpela przecinają tkanki, a dozorcy zmywają z dłoni brud, używając...

Podziel się
Dodaj komentarz

Powszechnie wiadomo, że aby wykonać pewną pracę, ludzie „wynajmują” różne produkty i usługi. Chirurdzy za pomocą skalpela przecinają tkanki, a dozorcy zmywają z dłoni brud, używając dozowników mydła i papierowych ręczników.

Metoda nazwana przez autorów „rysowaniem mapy zadania” pozwala dostawcom innowacji analizować najważniejsze wady obecnie stosowanych produktów i usług oraz odkrywać okazje do zaoferowania nowatorskich rozwiązań. Rysowanie mapy zadania różni się zasadniczo od tworzenia mapy procesu, gdyż ma ona przedstawić, co klient stara się osiągnąć na każdym etapie realizacji zadania, a nie – co na nim robi obecnie. Na przykład gdy anestezjolog podczas operacji spogląda na monitor urządzenia, czynność ta jest tylko środkiem prowadzącym do pewnego celu, a mianowicie wykrycia ewentualnych zmian w parametrach życiowych pacjenta.

Tagi: zarządzanie, akademia managera, Biblioteka Managera
Źródło:
Harvard Business Review Polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz