Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nie jest nam potrzebny kolejny bohater

Cisi przywódcy posuwają się naprzód cierpliwie, ostrożnie i małymi krokami. Naprawiają zło lub zapobiegają mu w środowisku pracy bez rozgłosu i zwykle bez zbędnych ofiar. Swoje wyjątkowe osiągnięcia w...

Podziel się
Dodaj komentarz

Cisi przywódcy posuwają się naprzód cierpliwie, ostrożnie i małymi krokami. Naprawiają zło lub zapobiegają mu w środowisku pracy bez rozgłosu i zwykle bez zbędnych ofiar. Swoje wyjątkowe osiągnięcia w znacznym stopniu zawdzięczają skromności i umiarowi w działaniu. A ponieważ wiele poważnych problemów można rozwiązać dziękiwytrwałemu podejmowaniu drobnychwysiłków, ciche przywództwo, pomimo pozornej opieszałości, często okazuje się najszybszą drogą do tego, aby korporacja i świat stały się lepszym miejscem.

Autor zamieszcza konkluzje z czterech lat swoich wysiłków, by zrozumieć, jak cisi przywódcy postrzegają samych siebie, jak myślą o problemach etycznychi podejmują właściwe decyzje. Chociaż wszystkie nazwiska zostały zmienione,przytoczone tu anegdoty są prawdziwe. To ponad 150 studiów przypadków zebranych z kilku źródeł, takich jak: bezpośrednie obserwacje, uczestnictwo w zdarzeniach w charakterze doradcy, a także z prac i rozmów ze studentami starszych lat kursów MBA, którzy zajmują obarczone dużą odpowiedzialnością stanowiska kierownicze. Te historie pokazują, że choć niektóre wyzwania etyczne wymagają bezpośrednich, publicznych wystąpień, działanie bez rozgłosu jest często najlepszym sposobem, by postępować właściwie. Dlaczego? Bo jest praktyczne, skuteczne i trwałe. Cichy przywódca podejmuje konieczne bitwy i rozgrywa je rozważnie, zamiast spłonąć w ogniu chwały na rzecz dramatycznego, lecz jednorazowego wysiłku.

Tagi: organizacja społeczna i etyka, akademia managera, Biblioteka Managera
Źródło:
Harvard Business Review Polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz