Notowania

Przejdź na
zarządzanie operacyjne
18.07.2011 10:02

Przejrzysty łańcuch dostaw

Do pewnego momentu mało kto, poza ludźmi odpowiedzialnymi za łańcuchy dostaw przedsiębiorstw, interesował się pochodzeniem produktów. Obecnie kwestia ta wzbudza zainteresowanie niemal wszystkich, od...

Podziel się
Dodaj komentarz

Do pewnego momentu mało kto, poza ludźmi odpowiedzialnymi za łańcuchy dostaw przedsiębiorstw, interesował się pochodzeniem produktów. Obecnie kwestia ta wzbudza zainteresowanie niemal wszystkich, od prezesów przez różne grupy interesariuszy, w tym konsumentów.

Wszyscy chcą wiedzieć coś - o ile nie wszystko - na temat tego, skąd pochodzi dany produkt. Steve New z Oxford University analizuje szanse i zagrożenia związane z udzielaniem opinii publicznej informacji na temat łańcucha dostaw, przyjmując perspektywę marketingową i logistyczną.

Narzędzi zapewniających przejrzystość łańcuchom dostaw jest coraz więcej. Należą do nich etykiety produktów oraz dostępne dla klientów internetowe bazy danych, a także kamery internetowe, które w czasie rzeczywistym pokazują, co się dzieje w zakładach dostawców.

Tagi: zarządzanie operacyjne, akademia managera, Biblioteka Managera
Źródło:
Harvard Business Review Polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz