Notowania

Przejdź na

Przyszłość zarządzania. Co musi się zmienić?

W związku z prezentacją listy wyzwań grupy 35 światowych autorytetów pod wodzą Gary’ego Hamela, które to gremium dąży do rewolucji w dziedzinie zarządzania, na łamach Harvard Business Review...

Podziel się
Dodaj komentarz

W związku z prezentacją listy wyzwań grupy 35 światowych autorytetów pod wodzą Gary’ego Hamela, które to gremium dąży do rewolucji w dziedzinie zarządzania, na łamach Harvard Business Review Polska redakcja wraz z firmą Ernst & Young zorganizowała debatę. O przyszłości zarządzania dyskutowali szefowie czołowych instytucji finansowych w Polsce. Rozmawiający zauważyli, że żyjemy w czasach gwałtownego spadku zaufania do najważniejszych instytucji wolnego rynku, kadr zarządzających spółkami na rzecz akcjonariuszy i organów nadzorczych. Kryzys gospodarczy ujawnił ogromną skalę błędów popełnianych przez menedżerów instytucji finansowych i firm, pokazał też słabości nowoczesnego corporate governance.

W tych okolicznościach stawiane już od pewnego czasu pytania o przyszłość zarządzania stają się szczególnie aktualne. Stąd też powstała lista 25 fundamentalnych wyzwań, przed którymi stają dziś osoby stojące na czele przedsiębiorstw oraz teoretycy zajmujący się tą dziedziną. Debatujący doszli m.in. do wniosku, że należy zredefiniować znaczenie wartości w biznesie. Kluczowe zagadnienia to: nadanie wyższego celu pracy osób zarządzających, przewartościowanie teoretycznych i filozoficznych fundamentów zarządzania, eliminacja patologii rodzących się w sformalizowanych strukturach hierarchicznych, nowe spojrzenie na strategię jako nieustający proces czy przedefiniowanie przywództwa.

Tagi: organizacja społeczna i etyka, akademia managera, Biblioteka Managera
Źródło:
Harvard Business Review Polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz