Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Shopper marketing: sposób na zwiększenie sprzedaży

0
Podziel się:

Firmy walczą o konsumentów, stosując przez całą dobę zmasowany atak w środkach masowego przekazu. Wieczorem konsument ogląda reklamę w telewizji, rano słucha jej w radiu i widzi na bilbordach, a po...

Shopper marketing: sposób na zwiększenie sprzedaży

Firmy walczą o konsumentów, stosując przez całą dobę zmasowany atak w środkach masowego przekazu. Wieczorem konsument ogląda reklamę w telewizji, rano słucha jej w radiu i widzi na bilbordach, a po dotarciu do pracy ogląda reklamy w gazetach, na stronach internetowych i w reklamowych e-mailach. Realizowana w ten sposób tzw. komunikacja 360 stopni zatacza wokół konsumenta pełne koło.

W tym kręgu istnieje jednak istotna luka w postaci słabego dotarcia do klienta w sklepach, gdzie spotykają się wszystkie grupy docelowe i gdzie konsumenci podejmują decyzję o zakupie. Jak dowodzą wielomiesięczne badania autorek artykułu, prowadzone w ogólnopolskiej sieci supermarketów Piotr i Paweł, nawet jeśli konsument nasiąknięty wszechobecnym przekazem reklamowym wyszedł z domu z zamiarem kupna określonego produktu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wróci do domu z innym wyrobem, a nawet kupi więcej produktów, niż zaplanował.

Tymczasem obecnie stosowane techniki przyciągania uwagi konsumentów, prowadzone w punkcie sprzedaży, są często nieskuteczne i przewartościowane, gdyż opierają się na dużych uproszczeniach i dawnych mitach, a tak naprawdę nie są dostosowane do preferencji potencjalnych klientów.

akademia managera
Biblioteka Managera
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Harvard Business Review Polska
KOMENTARZE
(0)