Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przedsiębiorczość
18.07.2011 10:02

Siła spójności i dyscypliny

Wiele przedsiębiorstw nadmiernie skupia się na swoim zewnętrznym pozycjonowaniu, a zbyt mało - na wewnętrznych zdolnościach. Podmioty te poddają się silnej presji na zwiększenie przychodów i gonią za...

Podziel się
Dodaj komentarz

Wiele przedsiębiorstw nadmiernie skupia się na swoim zewnętrznym pozycjonowaniu, a zbyt mało - na wewnętrznych zdolnościach. Podmioty te poddają się silnej presji na zwiększenie przychodów i gonią za szansami biznesowymi na rynkach, na których nie są w stanie osiągnąć trwałego sukcesu. Ta strategia nie sprzyja, zdaniem autorów artykułu, osiąganiu krociowych zysków, wypracowywanych w trybie „ciągłym". Zalecają oni, by firmy w pierwszej kolejności analizowały, w czym są naprawdę dobre, i próbowały dostroić do tych zdolności swoje przedsięwzięcia i projekty. W ten sposób osiągną spójność.
Firma staje się koherentna tylko wtedy, gdy świadomie wybiera i wdraża system zdolności podporządkowany celowi strategicznemu i gdy zestroi ten system z portfelem odpowiednich produktów i usług. Taka firma jest w stanie udzielić jasnej odpowiedzi na następujące pytania: Jaką przyjmiemy postawę wobec rynku? Jakie zdolności są nam potrzebne? Co będziemy sprzedawać i komu?

Tagi: przedsiębiorczość, akademia managera, Biblioteka Managera
Źródło:
Harvard Business Review Polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz