Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Stwórz trzy odmienne ścieżki kariery dla innowatorów

Duże firmy znacznie lepiej radzą sobie z wprowadzaniem innowacji stopniowych (przyrostowych) niż radykalnych. Aby zrozumieć przyczyny tego zjawiska, naukowcy z Rensselaer Polytechnic Institute...

Podziel się
Dodaj komentarz

Duże firmy znacznie lepiej radzą sobie z wprowadzaniem innowacji stopniowych (przyrostowych) niż radykalnych. Aby zrozumieć przyczyny tego zjawiska, naukowcy z Rensselaer Polytechnic Institute przeanalizowali działania 21 dużych przedsiębiorstw, zmierzające do opracowania w ciągu kilku lat potencjalnie przełomowych innowacji. Badacze ustalili, że chociaż przedsiębiorstwa deklarują zaangażowanie w innowacyjność, większość z nich nie umie zorganizować formalnych struktur, które są niezbędne, aby takie programy zakończyły się sukcesem.

Nie potrafią też zapewnić im potrzebnego wsparcia, na przykład pewnej dozy autonomii, procesów dopasowanych do wysokiego stopnia nieprzewidywalności efektów ich prac oraz dobrze zaprojektowanych mierników. Co więcej, badanie ujawniło, że firmy nie potrafią w ogóle zarządzać utalentowanymi innowatorami. Aby rozwiązać ten problem, firmy muszą najpierw zrozumieć, że przełomowa innowacja obejmuje trzy fazy: odkrywanie; inkubacja i rozruch.

Tagi: zarządzanie zasobami ludzkimi, akademia managera, Biblioteka Managera
Źródło:
Harvard Business Review Polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz