Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wbrew rutynie: kształtowanie przestrzeni i architektury miejsca pracy

W projektowaniu nowoczesnych biur rutyna ustępuje innowacji, a rozwiązania przestrzenne coraz częściej muszą wyprzedzać zmiany zachodzące pod wpływem nowych technologii komunikacyjnych.Wdzisiejszym,...

Podziel się
Dodaj komentarz

W projektowaniu nowoczesnych biur rutyna ustępuje innowacji, a rozwiązania przestrzenne coraz częściej muszą wyprzedzać zmiany zachodzące pod wpływem nowych technologii komunikacyjnych.Wdzisiejszym, zmiennym świecie trzeba bowiem nieustannie wybierać pomiędzy różnymi koncepcjami organizacji pracy, różnymi miejscami prowadzenia biznesu i różnymi systemami komunikacji. W jednej firmie pracują osoby rzadko odrywające się od swoich biurek i takie, które większość czasu spędzają w terenie. Nowoczesne biuro jest więc obszarem współistnienia różnego rodzaju aktywności, a jednocześnie musi tworzyć spójne środowisko pracy, otwarte na zachowania innowacyjne i zamknięte tam, gdzie zasoby firmy muszą być chronione. Kształtowanie przestrzeni pracy staje się coraz trudniejszym wyzwaniem.

W miarę różnicowania się standardów kształtowania biur zwiększa się odpowiedzialność kierownictwa firm za decyzje jeszcze nie tak dawno podejmowane na niższym szczeblu lub niemal samodzielnie przez projektanta wnętrz. Proces powstawania biura to bowiem pasmo trudnych i często ważnych dla firmy wyborów dotyczących lokalizacji, podziału i organizacji przestrzeni, infrastruktury komunikacyjno-informatycznej i wyposażenia. Czym się zatem kierować, podejmując te decyzje, i jak efektywnie zarządzać procesem budowy nowoczesnego biura?

Tagi: zarządzanie zasobami ludzkimi, akademia managera, Biblioteka Managera
Źródło:
Harvard Business Review Polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz