Notowania

sponsorowane
04.07.2014 13:24

Polska firma stworzyła pierwszy na świecie serwis dla prawników, który umożliwia przechowywanie danych w Szwajcarii

Podziel się
Dodaj komentarz

_ Artykuł sponsorowany _

**

W dniu 22 maja 2014 r. w Katowicach miała miejsce premiera sprawy24 – innowacyjnego oprogramowania do zarządzania kancelarią prawną w chmurze. Jest to pierwsza na świecie aplikacja dla prawników, która umożliwia bezpieczne przechowywanie danych w Szwajcarii. Na rynku globalnym program będzie oferowany pod nazwą matters24. Co ciekawe, korzystanie z jego podstawowej wersji ma być bezpłatne. Na pytania odpowiada Łukasz Smacki – pomysłodawca i główny twórca serwisu. **

*Czym są sprawy24? *

Sprawy24 to program dla kancelarii prawnych, który udostępnia listę zadań, kalendarz i kontakty. Można za jego pomocą rejestrować czas pracy i wydatki oraz tworzyć profesjonalne faktury VAT. Dodatkowo w ramach sprawy24 klienci kancelarii mają dostęp do najważniejszych dokumentów i mogą zapłacić za usługi online. Oprogramowanie stworzone zostało w technologii chmury, co umożliwia dostęp do informacji z dowolnego miejsca i urządzenia. Dane przechowywane są w strzeżonym data center w Zurychu, które jest certyfikowane przez FEMA do użytku przez szwajcarskie instytucje finansowe.

Dzięki sprawy24 prawnicy mogą zwiększyć produktywność, oszczędzić czas i zapewnić swoim klientom najwyższy poziom bezpieczeństwa.

*Skąd wziął się pomysł na stworzenie serwisu? *

Od ponad 7 lat współpracuję z kancelariami prawnymi, głównie z obszarze bezpieczeństwa danych i sieci komputerowych. Zauważyłem, że prawnicy tracą mnóstwo cennego czasu na czynności administracyjne, które są zwykle monotonne i frustrujące. Codziennie muszą przeglądać stosy dokumentów i maili oraz pamiętać o setkach zadań i terminów. Poza tym, w dzisiejszych czasach prawnicy potrzebują łatwego dostępu do dokumentów w każdym miejscu, gdyż często pracują w domu, podróży czy na sali sądowej. Rozwiązaniem jest zakup specjalistycznego oprogramowania, ale wiąże się to z dużym kosztem, długimi szkoleniami i częstymi wizytami informatyków. Postanowiłem więc stworzyć program do obsługi kancelarii, który rozwiązuje te wszystkie problemy. Tak powstał serwis sprawy24.

*Czym zajmowaliście się wcześniej? Jakie macie doświadczenie? *

Historia firmy k12 sięga 2007 roku. Początkowo pod nazwą CYBERTEC zajmowaliśmy się tworzeniem serwisów www dla klientów w kraju i zagranicy. Potem rozszerzyliśmy działalność o usługi związane z konfiguracją serwerów, sieci komputerowych i zabezpieczeń IT. W 2011 roku firma przekształciła się w spółkę kapitałową o nazwie k12 sp. z o.o. i weszła w branżę cloud computing. Obecnie oferujemy tworzenie oprogramowania pracującego w chmurze oraz usługi związane z wysoką dostępnością i bezpieczeństwem danych.

Posiadamy doświadczenie w tworzeniu oprogramowania na platformy stacjonarne i mobilne zdobyte w międzynarodowych projektach. Od lat zajmujemy się również konfiguracją serwerów www pod kątem ich szybkości działania i bezpieczeństwa. Synergia powyższych elementów w połączeniu ze znajomością najnowszych technologii umożliwia nam tworzenie aplikacji internetowych, które są innowacyjne i spełniają najwyższe światowe standardy. Wspomniana innowacyjność została potwierdzona – projekt sprawy24 wygrał konkurs na e-startup w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 8.1. i został współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

*Czy na rynku istnieją już podobne projekty? Jeśli tak to czym chcecie przekonać klientów? *

Na rynku istnieją podobne rozwiązania, ale nasze oprogramowanie wprowadza zupełnie nowy standard. Sprawy24 to pierwszy na świecie program prawniczy, które umożliwia przechowywanie danych w Szwajcarii. Poza tym, jest to najszybsza i najprostsza w obsłudze aplikacja na rynku, gdyż do jej stworzenia wykorzystaliśmy najnowsze technologie. Jako jedyni oferujemy również synchronizację z tabletami i smartfonami. Należy również wspomnieć, że sprawy24 to pierwsze w historii oprogramowanie dla kancelarii, którego podstawowa wersja oferowana jest za darmo.

*Dlaczego przechowujecie dane w Szwajcarii? *

Afera związana z projektem PRISM ujawniła fakt, iż służby specjalne posiadają nieograniczony dostęp do danych przechowywanych na serwerach amerykańskich firm (m.in. Google). Edward Snowden ujawnił całą sprawę, jak twierdzi, z obawy przed wykorzystaniem pozyskanych w ten sposób danych do działalności przestępczej. Prawnicy poprzez tajemnicę zawodową są zobowiązani do nieujawniania szczegółów realizowanych przez nich spraw. Z tego względu nie mogą sobie pozwolić na ryzyko dostępu osób trzecich do danych swoich klientów.

W ostatnich latach Szwajcaria zainwestowała miliardy franków w budowę centrów obliczeniowych i przekształca się z bezpiecznej przystani dla pieniędzy w wielki sejf dla danych. Tradycje dyskrecji bankowej, neutralność polityczna i rygorystyczne regulacje prawne dotyczące ochrony prywatności powodują, że Szwajcaria stanowi obecnie najbezpieczniejsze miejsce do przechowywania danych na świecie. Prawo do ochrony danych jest zapisane w szwajcarskiej konstytucji, a ochronie podlegają zarówno dane osób prywatnych, jak i firm. Dane przechowywane na terytorium Szwajcarii mogą być udostępnione tylko w jednym przypadku – na wniosek prokuratora lub sądu. Procedura jest jednak na tyle żmudna i skomplikowana, że w praktyce uzyskanie danych w ten sposób jest niemożliwe. Poza tym osoba, której dotyczy nakaz musi być o wszystkim na bieżąco informowana.

Ile kosztuje aplikacja sprawy24?

Podstawowa wersja serwisu jest darmowa. Może z niej korzystać 1 użytkownik, a dostępna przestrzeń dyskowa wynosi 100MB. Dla bardziej wymagających klientów przewidzieliśmy plany PREMIUM (35,10 zł użytkownik/miesiąc) i PRESTIGE (53,10 zł użytkownik/miesiąc). Szczegóły planów taryfowych znajdują się na stronie www.sprawy24.pl. Zapraszam do założenie darmowego konta i wypróbowania serwisu sprawy24.

Rejestracja zajmuje tylko 30 sekund, wystarczy wpisać adres email i kliknąć Załóż konto.

*Jakie macie plany na przyszłości? *

Rozpoczęliśmy prace nad przygotowaniem aplikacji, która umożliwi firmom z pozostałych branż bezpieczne przechowywanie danych w Szwajcarii. Nie mogę jednak zdradzić szczegółów. W przyszłym roku planujemy debiut na New Connect. Pozyskane w ten sposób środki zamierzmy przeznaczyć na rozwój aplikacji sprawy24 oraz jej promocję w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii. Nasz cel to stworzyć najlepsze narzędzie do zarządzania kancelarią prawną na świecie.

Dziękuję za rozmowę
Iga Zakrzewska

Tagi: sponsorowane
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz