Notowania

sponsorowane
18.03.2015 14:14

Recepta przedsiębiorczych mnichów na sukces w biznesie

Podstawą sukcesu każdego biznesu jest dobry produkt. Potrzebuje jednak wsparcia doświadczonych w biznesie menedżerów, którzy pomogą mu umocnić się na rynku. W przypadku Produktów Benedyktyńskich, precyzyjnie dobranej kolekcji wysokiej jakości artykułów spożywczych oraz kosmetyków, wyciągów leczniczych, piw i nalewek, takie wsparcie wniósł inwestor, spółka Memes.pl S.A. Tak powstał Benedictus Memes - unikatowy projekt łączący przedsiębiorczych mnichów i doświadczonych biznesmenów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Artykuł sponsorowany

Podstawą sukcesu każdego biznesu jest dobry produkt. Potrzebuje jednak wsparcia doświadczonych w biznesie menedżerów, którzy pomogą mu umocnić się na rynku. W przypadku Produktów Benedyktyńskich, precyzyjnie dobranej kolekcji wysokiej jakości artykułów spożywczych oraz kosmetyków, wyciągów leczniczych, piw i nalewek, takie wsparcie wniósł inwestor, spółka Memes.pl S.A. Tak powstał Benedictus Memes - unikatowy projekt łączący przedsiębiorczych mnichów i doświadczonych biznesmenów. O projekcie tym rozmawiamy z O. Zygmuntem Galochem z Opactwa Benedyktynów w Tyńcu i Markiem Lipińskim, Prezesem Spółki Memes.pl S.A i spółki Benedictus Memes.

Skąd u Benedyktynów zmysł do interesów?

*O. Zygmunt Galoch OSB – *Nasza Reguła głosi _ Ora et Labora, _czyli módl się i pracuj. Benedyktyni są zakonem, w którym praca jest wpisana w codzienne zadania, jest podstawą funkcjonowania mnichów. Dlatego też, oddajemy się nie tylko modlitwie, ale zajmujemy się również pracą na rzecz Opactwa. Klasztor podejmuje różne dzieła, stając się w ten sposób miejscem pracy nie tylko mnichów, ale i dużej grupy ludzi świeckich. Opactwo Tynieckie, to Parafia, Dom gości św. Benedykta, Wydawnictwo Tyniec, Muzeum, Fundacja "Chronić dobro”, a także miejsce oferujące szereg warsztatów i rekolekcje.


Ojciec Zygmunt GalochA jak to się stało, że zaczęliśmy oferować Produkty Benedyktyńskie? Niejako rynek się o nas upomniał. Był czas, gdy mieliśmy na własny użytek gospodarstwo, a nadwyżki produktów oferowaliśmy swym gościom. Okazało się, że na nasze sery, miody, ciastka jest ogromne zapotrzebowanie. Odpowiedzieliśmy wtedy na tę potrzebę, a dziś, wiele lat później, mamy w swej ofercie ponad 700 ekologicznych, naturalnych produktów. Już nie tylko spożywczych, ale i kosmetyków, suplementów diety. Ich wyróżnikiem jest pochodzenie i najwyższa jakość. Dostarczają nam je regionalni producenci, bardzo często małe rodzinne firmy.

Benedictus Memes to spółka, której 49% udziału należy do Benedyktynów w Tyńcu, a 51% jest w posiadaniu spółki Memes.pl S.A. Jest to wyjątkowe połączenie. Skąd decyzja o inwestycji w tak szczególny obszar?

Marek Lipiński, Prezes Memes.pl S.A. -W 2013 roku, na skutek moich osobistych kontaktów z mnichami, narodził się pomysł żeby pomóc Opactwie w rozwoju Produktów Benedyktyńskich. Ta udana współpraca przerodziła się w spółkę. Widząc idealne połączenie pasji, wiary i troski postanowiliśmy zainwestować w działalność mnichów i tak powstała nowa spółka Benedicuts Memes.

Jak rozwija się Państwa współpraca i jakie są plany spółki?

Marek Lipiński, Prezes Memes.pl S.A. - Widzę ogromny potencjał w tym partnerstwie. Pokazały nam to zamknięte emisje obligacji Benedictus Memes, które cieszyły się dużym zainteresowaniem inwestorów. Dlatego teraz prowadzimy emisję otwartą. Zapisy na obligacje Benedicus Memes serii C, zakończą się 24 marca. Myślę, że ten unikatowy obszar działalności spółki daje wyjątkowo atrakcyjne perspektywy rozwoju.


Marek Lipiński, prezes Memes.pl

Spółka planuje rozszerzenie sieci dystrybucji poprzez stałe rozwijanie istniejących kanałów sprzedaży, ze szczególnym naciskiem na sklepy własne i franczyzowe. Istotnym celem Benedictus Memes jest zwiększenie dostępności części produktów dla masowego konsumenta poprzez współpracę ze znaczącymi sieciami detalicznymi.

Prowadzimy także prace nad modyfikacją oferty tak, by jak najlepiej odpowiadała oczekiwaniom klientów oraz zwiększała efektywność biznesu. Ponieważ zwiększa się zapotrzebowanie na Produkty Benedyktyńskie, spółka planuje również zmiany zmierzające do zwiększenia możliwości produkcyjnych.

Działalność spółki, z czego jestem dumny, zakłada wsparcie polskich rodzin i lokalnych przedsiębiorstw. Odzwierciedleniem tego jest system franczyzowy, skierowany do firm rodzinnych oraz staranny dobór produktów pochodzących od rodzimych producentów.

*O. Zygmunt Galoch OSB – *Otrzymaliśmy wsparcie w obszarze dla nas najtrudniejszym, my możemy skupiać się na rozszerzaniu naszej oferty i rozwoju sieci tak, by kolejne polskie rodziny mogły prowadzić z nami swój biznes. Dodatkowo nasz zabytkowy Klasztor jest wspierany częścią zysków ze sprzedaży (mniej niż 5%). Jak by nie patrzeć korzystamy na tym wszyscy.

Opactwo w Tyńcu

A na koniec. Co jest szczególnie warte polecenia ze spiżarni Produktów Benedyktyńskich?

O. Zygmunt Galoch OSB - Nie ma rzeczy, której bym nie polecał. Weźmy chociażby chleb pielgrzyma, sporządzany według autentycznej receptury, który w naszych klasztorach był przeznaczany dla pielgrzymów wędrujących do Santiago de Compostela. Jest to bardzo pożywny i trwały chleb pszenno-żytni, z dodatkiem słodu i suszonych moreli, fig oraz orzechów. Także konfitury są smażone, tak jak smażyły je dawniej mamy i babcie, czyli z przerwami, przez kilka dni. Makarony są ręcznie wałkowane, krojone i suszone w niezbyt wysokiej temperaturze, ale za to dłużej niż makarony fabryczne. Niepowtarzalny smak nasze produkty zawdzięczają cierpliwości i trosce z jaką są przygotowywane.

Marek Lipiński, Prezes Memes.pl S.A - Warto również wspomnieć o OMEGA 3-6-9 BIOESTRY Ojców Benedyktynów. Suplement diety zawiera oczyszczone bioestry Niezbędnych Wielonienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NWNKT) pochodzenia roślinnego. Preparat nie tylko zmniejsza ryzyko zawału serca, ale także dba o układ krążenia oraz stawy, regeneruje gospodarkę tłuszczową organizmu i działa przeciwzapalnie. To naturalny produkt wspierający nas w dbaniu o zdrowie.


Szczegóły dotyczące zapisów na obligacje Benedictus Memes serii C, które potrwają do 24 marca znajdują się na stronie 1000lattradycji.pl

Pełna gama ponad 700 wyjątkowych Produktów Benedyktyńskich dostępna jest w sklepie internetowym: www.produktybenedyktynskie.com.pl.

Tagi: sponsorowane
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz