Money.plGalerieOkupacja Wall Street. Kolejny dzień protestów
2014-09-23 09:05:36

Okupacja Wall Street. Kolejny dzień protestów

1 / 7 zdjęć
fot: PAP/EPA

Okupacja Wall Street. Kolejny dzień protestówKilka tysięcy protestujących zrzeszonych pod hasłem "Flood Wall Street" nielegalnie demonstrowało wczoraj na Wall Street, przez ponad osiem godzin blokując Brodway. Protestujący chcieli wyrazić swój sprzeciw przeciwko korporacyjnej chciwości a także wyrażali solidarność z wcześniejszym marszem klimatycznym. 102 osoby zostały aresztowane podczas próby usunięcia demonstrantów ze skrzyżowania Wall Street z Brodway.

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Okupacja Wall Street. Kolejny dzień protestów

witti / 89.77.204.* / 2014-09-23 10:09
Czy korporacje są chciwe? Pewnie wiele tak, ale jeśli działają na wolnym rynku, to na ogół nie mogą pod przymusem zabierać owoców ludzkiej pracy.
Rządy wielu państw (demokratycznych!), w tym Polski zabierają nam pod przymusem w podatkach ok. 70% owoców naszej pracy (PIT, CIT, Akcyza, VAT...) i tylko częściowo te środki z powrotem nam oddają (w postaci np. tzw. darmowej edukacji, darmowych dróg lokalnych i regionalnych).
Niestety większość ludzi (a większość w demokracji ma rację) głosuje za socjalistami, a socjaliści lubią podwyższać podatki. Ludzie biednieją, ale dają sobie wmówić, że chciwe korporacje są wszystkiemu winne, a nie chciwi politycy.
 
trupek / 77.253.233.* / 2014-09-23 10:26
Politycy obiecują ludziom gruszki na wierzbie nie mówiąc im, że za te gruszki sami będą musieli zapłacić, a po drodze politycy jeszcze część roztrwonią i rozkradną. Korporacja nawet jak ma pieniądze to są one ulokowane w aktywach, które służą ludziom (nieruchomości, zakłady przemysłowe itp., politycy rozdają pieniądze nierobom (a właściwie kupują ich głosy)płacąc im za to, żeby im nie opłacało się wziąć do roboty, albo dotując nieefektywne przedsiębiorstwa państwowe utrzymując w nich przerosty zatrudnienia i wygórowane pensje.