Money.plGalerieWielki Konkurs National Geographic. Znamy nagrodzone zdjęcia
2014-09-26 09:51:28

Wielki Konkurs National Geographic. Znamy nagrodzone zdjęcia

1 / 9 zdjęć
fot: Sebastian Gorgol / Wielki Konkurs National Geographic

Wielki Konkurs National Geographic. Znamy nagrodzone zdjęciaSebastian Gorgol - Bezpieczna zabawa, Grand Prix Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska.

Jury rozstrzygnęło właśnie 10., jubileuszową edycję WKF-u. Tegorocznym GRAND PRIX uhonorowany został Sebastian Gorgol za zdjęcie "Bezpieczna zabawa". Zwycięzcy odebrali statuetki podczas uroczystej gali w Warszawie, którą poprowadzili Martyna Wojciechowska - redaktor naczelna polskiej edycji magazynu oraz Tomasz Tomaszewski - przewodniczący Jury konkursu. Wszystkie nagrodzone zdjęcia można zobaczyć na łamach październikowego numeru magazynu National Geographic Polska oraz na wystawie, która odwiedzi 5 miast w Polsce.

Na zdjęciu młoda, urodzona w tym roku samica humbaka w bezpiecznej bliskości odpoczywającej w niezwykły sposób matki. Samica po zaczerpnięciu powietrza zanurza się i zasypia, wisząc w toni głową w dół, gdy część jej potężnego ogona wystaje ponad powierzchnię wody. W tym czasie mała bawi się i z wielką ciekawością poznaje otaczający ją świat. Tonga, 2014 rok.
Wybrane zdjęcie nie tylko zadowala wizualnie, ale niesie także zadziwiająco bogatą symbolikę. Jest tam i macierzyństwo, i świat postawiony na głowie, osobliwość, krzyż oraz zagrożony gatunek. A wszystko na dodatek odbywa się pod powierzchnią wody, która jak wiemy pokrywa naszą planetę w siedemdziesięciu pięciu procentach - mówi o zdobywcy Grand Prix Tomasz Tomaszewski.

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl