Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Student stworzył reklamę, której nie chciał Adidas. Teraz ma miliony fanów w sieci

13
Podziel się:

Prawie 7 milionów wyświetleń na YouTube w nieco ponad 3 tygodnie zanotowała reklama, którą stworzył niemiecki student dla Adidasa. Producent odzieży sportowej nie wykazał jednak zainteresowania. Teraz spot robi furorę w sieci.

Student stworzył reklamę, której nie chciał Adidas. Teraz ma miliony fanów w sieci
bEIKCyoR

26-letni Eugen Merher wrzucił efekt swojej pracy na YouTube w połowie grudnia. Od tego czasu internauci wyświetlili go już 7 milionów razy.

Wzruszający film przedstawia byłego maratończyka, który przebywa w domu spokojnej starości i nie potrafi w sobie znaleźć energii do dalszego życia. Z tęsknotą spogląda za okno, gdzie zauważa biegającego nastolatka.

Pewnego dnia znajduje stare buty do biegania, wyprodukowane właśnie przez Adidasa. Ubierając je przypomina sobie młodzieńcze lata i występy przed tysiącami kibiców. To jednak nie podoba się personelowi placówki, który nie pozwala mu wrócić do swojej pasji.

bEIKCyoT

Z pomocą przychodzą jednak inni pensjonariusze, którzy zdołali odzyskać buty i przekazać je głównemu bohaterowi. Ten wybiega z placówki, żegnany aplauzem współlokatorów. Wtedy na ekranie pojawia się angielski napis "break free", czyli "uwolnij się".

Film, który tak przypadł do gustu internautom, nie znalazł zainteresowania wśród pracowników Adidasa. - Próbowaliśmy wysłać to do działu komunikacji Adidasa, ale oni nawet nie zareagowali - powiedział portalowi Huffington Post Eugen Merher, student Akademii Filmowej w Badenii-Wirtembergii. Wygląda na to, że producent sprzętu może teraz tego ruchu żałować.

bEIKCypu
najważniejsze
lifestyle
KOMENTARZE
(13)
bojkot adidas
5 lata temu
To ściema!, adidas cały czas widoczny "trzy paski" na butach i potem logo na samym końcu, to wyrafinowana reklama chciwców! To poniżająca kampania adidasa, żerująca na żebractwie i litości. Potężny koncern próbuje zarabiać w sposób podły odwołując się do współczucia. Zobaczcie co oni są w stanie zrobić dla $
Najki
5 lata temu
Bardzo tego żałują, Za darmo powstał filmik z ich paskami i logotypami który oglądają miliony ludzi a oni nie zapłacili centa. Płaczą do poduszki :)
Kaziu
5 lata temu
smutne to dziadek zamiast biegać za wnukami siedzi w domu starców .... takie mamy zmiany społeczne
bEIKCypv
Anxiety
5 lata temu
A ja czytałem że to adidas kazał tak zrobić.
michu
5 lata temu
Adolf Dassler twórca marki adidas był nazistą sympatykiem hitlera.