Student stworzył reklamę, której nie chciał Adidas. Teraz ma miliony fanów w sieci

Student stworzył reklamę, której nie chciał Adidas. Teraz ma miliony fanów w sieci

Prawie 7 milionów wyświetleń na YouTube w nieco ponad 3 tygodnie zanotowała reklama, którą stworzył niemiecki student dla Adidasa. Producent odzieży sportowej nie wykazał jednak zainteresowania. Teraz spot robi furorę w sieci.

26-letni Eugen Merher wrzucił efekt swojej pracy na YouTube w połowie grudnia. Od tego czasu internauci wyświetlili go już 7 milionów razy.

Wzruszający film przedstawia byłego maratończyka, który przebywa w domu spokojnej starości i nie potrafi w sobie znaleźć energii do dalszego życia. Z tęsknotą spogląda za okno, gdzie zauważa biegającego nastolatka.

Pewnego dnia znajduje stare buty do biegania, wyprodukowane właśnie przez Adidasa. Ubierając je przypomina sobie młodzieńcze lata i występy przed tysiącami kibiców. To jednak nie podoba się personelowi placówki, który nie pozwala mu wrócić do swojej pasji.

Z pomocą przychodzą jednak inni pensjonariusze, którzy zdołali odzyskać buty i przekazać je głównemu bohaterowi. Ten wybiega z placówki, żegnany aplauzem współlokatorów. Wtedy na ekranie pojawia się angielski napis "break free", czyli "uwolnij się".

Film, który tak przypadł do gustu internautom, nie znalazł zainteresowania wśród pracowników Adidasa. - Próbowaliśmy wysłać to do działu komunikacji Adidasa, ale oni nawet nie zareagowali - powiedział portalowi Huffington Post Eugen Merher, student Akademii Filmowej w Badenii-Wirtembergii. Wygląda na to, że producent sprzętu może teraz tego ruchu żałować.

reklama, niemcy, sport, adidas
Czytaj także
Polecane galerie