Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Anna Frankowska
|

Kross przejmuje legendarną holenderską markę

1
Podziel się:
Kross przejmuje legendarną holenderską markę
(KROSS, mat.prasowe)

Polski producent rowerów Kross podpisał umowę przejęcia aktywów spółki Multicycle B.V.. Holenderska spółka w listopadzie znalazła się w stanie upadłości i wstrzymała działalność - poinformowała firma. Multicycle to holenderska spółka z wieloletnią tradycją, oferująca miejskie rowery premium oraz rowery elektryczne.

Dla Kross S.A. przejęcie ponad 40-letniej marki Multicycle oznacza mocne wejście na jeden z najatrakcyjniejszych rynków rowerowych na świecie. Rok 2017 to rok dużych inwestycji dla Kross S.A., także w nowe technologie ulokowane w Przasnyszu.

Uruchomienie produkcji i sprzedaży planowane jest najbliższych tygodniach, a część byłych pracowników podjęła już pracę w Multicycle. Mimo, iż nowy podmiot prawny nie przejmuje zobowiązań poprzednika, nowy właściciel holenderskiej spółki planuje wznowienie serwisu dla dealerów, z którego będą mogli skorzystać także dotychczasowi klienci.

Kross S.A. to największy polski producent rowerów z 27 letnim doświadczeniem. Firma ma w swojej ofercie wiele modeli w o różnym przeznaczeniu – górskich, szosowych, turystycznych, elektrycznych, miejskich i dla dzieci. Produkuje też akcesoria rowerowe. Łączna produkcja to 300 tys. rowerów rocznie eksportowanych do ponad 40 krajów.

Zawodniczka Kross Racing Team Maja Włoszczowska na rowerze Kross Level B+ zdobyła srebrny medal olimpijski w Rio de Janeiro a ostatnio do zespołu dołączyła zdobywczyni Pucharu Świata XCO MTB z lat 2015 i 2016 Jolanda Neff.

business news
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
Samo moje życ...
5 lata temu
Wozili mnie tu i ówdzie - zawsze na cudzej smyczy. Niczego nie świadoma chodziłam im na tej smyczy. Później oskarżali , szantażowali i zastraszali i tak jest do dziś - wypadają z różnych nor i z różnych miejsc - byle interes się kręcił. Dodatkowo nękają mnie przez monitoring w każdym miejscu w którym jestem. Traktują mnie jak bankomat z którego pobierane są pieniądze. Czy ktoś z nich chce mi pomóc ? - na razie nikt mi nie pomógł. Ale za to oskarżycieli mam multum z lewej, prawej i pośrodku - z przodu i z tyłu. Kopią mnie wszyscy, oskarżają i publikują. Mam już guzy na tarczycy i coraz gorszy stan zdrowia - nikt z tym nic nie robi. Ferują wyroki bez Sądów i bez przesłuchań - nie pozwalają mi się nawet wytłumaczyć - nie mam u kogo. Depczę ścieżki do organów Prawa - nie potrafię sobie z tym poradzić - jestem coraz słabsza i to wykorzystują. Co publikacja - to gwóźdź w serce - ile to można wytrzymać ? Jak tak dalej pójdzie - zginę - bez możliwości wytłumaczenia się z czegokolwiek - świat przewraca się do góry nogami. Gangi, kradzieże, napadanie, włamania, dewastacje mienia, bicie człowieka po honorze, szarganie cudzej godności, manipulacje. Proszę postawić się w mojej sytuacji - ale empatii brak - jakiejkolwiek.