Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
08.01.2017 15:35

Masz wolne 6 mln funtów? Zobacz, na co możesz je wydać

Około 400 luksusowych jachtów, których ceny sięgają nawet 6 mln funtów prezentują producenci na największych tego typu targach w Europie, które rozpoczęły się w piątek w Londynie. Wśród nich znajdą się takie, które latem będziemy mogli podziwiać w najmodniejszych portach Morza Śródziemnego czy na Karaibach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(sunseeker.com)

Około 400 luksusowych jachtów, których ceny sięgają nawet 6 mln funtów, prezentują producenci na największych tego typu targach w Europie, które rozpoczęły się w piątek w Londynie. Wśród nich znajdą się takie, które latem będziemy mogli podziwiać w najmodniejszych portach Morza Śródziemnego czy na Karaibach.

Najdroższy jest nowy model Sunseeker 95, do którego promocji producent wynajął brytyjską aktorkę Joannę Lumley, znaną z roli chociażby w "Wilku z Wall Street".

Być może dlatego, że właśnie Jordan Belfort, główny bohater hollywoodzkiej produkcji, byłby jednym z niewielu, który mógłby sobie pozwolić na zakup luksusowego jachtu. Koszt? Niespełna 6 mln funtów. Premiera najnowszego modelu przypadła właśnie na London Boat Show, który potrwa do końca przyszłego tygodnia.

Jak czytamy w "Daily Mail", w zamian otrzymujemy luksusowy jacht o długości 95 metrów, w którym znajdziemy pod pokładem 5 pomieszczeń.

Może w nich wygodnie mieszkać nawet 10 osób. I nie musi przy tym spać na materacach, ale na szerokich łóżkach typu "king-size". Do tego balkon, z którego można podziwiać podwodne życie oraz stylowo wykończone wnętrza, a na dachu mnóstwo miejsc do siedzenia i opalania.

Do tego czteroosobowa załoga, która spełni każdą zachciankę bogaczy. Maszyna jest w stanie rozwinąć prędkość do 26 węzłów, więc ok. 30 mil morskich na godzinę. Zasięg na pełnym baku to natomiast ok. 1250 mil morskich.

To jednak nie jedyny jacht, jaki pojawił się na londyńskich targach. Oprócz tego wystawcy pokazali w sumie ok. 400 jednostek dla milionerów, którzy tego lata chcą pływać wzdłuż lazurowego wybrzeża w jak najnowszych łodziach.

Dużo tańsze są nieco mniej luksusowe, a bardziej sportowe jachty tego samego producenta. Sunseeker 68 kosztuje ok. 1,7 mln funtów, a model 66 - ok. 1,4 mln. Oczywiście w podstawowej wersji, bo gdy nabywca chce kupić jacht z lepszym silnikiem lub bardziej luksusowym wykończeniem - musi zapłacić więcej.

Wartość rynku stale rośnie i jak szacuje "Mirror", w tej chwili w samej Wielkiej Brytanii jest on wart ponad 3 mld funtów.

Tagi: wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-01-2017

TartPowinna być zabroniona produkcja i sprzedaż takich olbrzymich jachtów motorowych . Bo powodują one ogromne zatrucie wody w morzu i powietrza (spaliny … Czytaj całość

09-01-2017

Jerzyjakis nowy przelicznik predkosci? 28 węzłów to 28 mil morskich a nie 30

09-01-2017

MkReklama zagranicznych jachtów a gdzie rodzime produkcje ?też są luksusowe!

Rozwiń komentarze (15)