Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ranczo Michaela Jacksona na sprzedaż za 67 mln dolarów

5
Podziel się:
Ranczo Michaela Jacksona na sprzedaż za 67 mln dolarów
(wikimedia/CC John Wiley User:Jw4nvc)
bEKoNAXp

Neverland, ranczo należące niegdyś do króla popu Michaela Jacksona, wystawiono na sprzedaż. Cena wywoławcza to 67 milionów dolarów - podała agencja Associated Press. Rancho o powierzchni 1200 hektarów, nawiązujące do powieści o Piotrusiu Panie, znajduje się koło Santa Barbara.

Cena za 1200-hektarową posiadłość, którą nieżyjący piosenkarz przekształcił w bajkową krainę, jest o wiele niższa niż w zeszłym roku. Wówczas wyceniano ją na 100 milionów dolarów.

Ranczo Neverland (Nibylandia) położone jest w pobliżu Santa Barbara w stanie Kalifornia i nosi obecnie nazwę Sycamore Valley Ranch. Poza główną rezydencją o powierzchni około 1170 metrów kwadratowych i basenem o wymiarach olimpijskich oferta obejmuje również oddzielny budynek, w którym znajduje się kino na 50 miejsc oraz studio taneczne. Inne atrakcje znajdujące się na terenie posiadłości to m.in. stacja kolejowa w stylu Disneylandu, remiza strażacka, a nawet stodoła.

bEKoNAXr

Według serwisu CNBC Jackson kupił ranczo w 1987 za 19,5 miliona dolarów. Mieszkał w słynnej rezydencji przez 15 lat. Krótko przed śmiercią w 2009 roku sprzedał posiadłość za 22,5 miliona dolarów firmie Colony Capital. Obecnie, jak przypomina AP, szefem Colony Capital jest Thomas Barrack - "zaufany człowiek" prezydenta Donalda Trumpa, który zajmuje się m.in. pozyskiwaniem dla niego funduszy.

bEKoNAXS
gospodarka
inwestycje
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(5)
papaja86
5 lata temu
kupił bym ale nie mam drobnych :-)
ZORK
5 lata temu
Przeciez mozna przeksztalcic na cudowne....muzeum 1 pedofila swiata....lo
ZORK
5 lata temu
CUDOWNIE, a moze zrobic muzeum pedofila? LOL
bEKoNAXT
fct
5 lata temu
kawal pola, 3 x 4 km, 24zll za metr kwadratowy
bolek
5 lata temu
to w hameryce ziemia tańsza jak u nas , a pałacyk można powiedzieć darmowy gratis do zestawu