Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Agata Kołodziej
Agata Kołodziej
|

Pokój furii za 150 zł. Czyli jak zrobić biznes na stresie Polaków

0
Podziel się:

Polacy są jednym z najbardziej zestresowanych narodów w Europie. To grozi depresją, która już dziś w Polsce jest trzecią przyczyną niezdolności do pracy. Ta choroba może również prowadzić do samobójstwa – a tych jest dziś więcej niż ofiar wypadków komunikacyjnych. Dlatego tak ważna jest walka ze stresem.

Pokój furii za 150 zł. Czyli jak zrobić biznes na stresie Polaków
(Quinn Anya/CC/Flickr)

Polacy są jednym z najbardziej zestresowanych narodów w Europie. To grozi depresją, która już dziś w Polsce jest trzecią przyczyną niezdolności do pracy. Ta choroba może również prowadzić do samobójstwa - a tych jest dziś więcej niż ofiar wypadków komunikacyjnych.

Według OECD Polacy są jednym z najbardziej zestresowanych narodów w Europie, ponad połowa z nas odczuwa stres w pracy. Aż 2/3 pracowników denerwuje się przed nadchodzącym poniedziałkiem.

Jak radzić sobie zatem z tym stresem? Jednym ze sposobów na jego rozładowanie może być wizyta w pokoju furii. Pierwsze takie miejsce, gdzie można wyładować agresję, niszcząc wszystko, co znajduje się w pomieszczeniu, powstało jesienią w Łodzi i doczekało się naśladowców w kilku kolejnych miastach w Polsce. Anna Hoffmann, właścicielka pokoju furii w Łodzi podkreśla, że to raczej zabawa niż terapia. Faktem jest jednak, że stres będący często przyczyną depresji jest coraz poważniejszym problemem.

Depresja jest obecnie w Polsce trzecią przyczyna niezdolności do pracy, a już w 2020 roku prawdopodobnie awansuje na drugie miejsce - podkreśla prof. Piotr Gałecki, konsultant krajowy w dziedzinie psychiatrii.

Z raportu Uczelni Łazarskiego wynika, że koszty, jakie z powodu depresji ponosi ZUS są pięciokrotnie wyższe niż wydatki na jej leczenie.

- Na leczenie psychiatryczne w Polsce NFZ wydaje 3,2-3,4 proc. swojego budżetu, podczas gdy w krajach UE średnio wydaje się 6-6,2 proc. budżetów na służbę zdrowia - mówi prof. Piotr Gałecki.

Nieleczona depresja może zaś doprowadzić nawet do próby odebrania sobie życia. Obecnie liczba samobójstw w Polsce jest większa niż liczba ofiar wypadków komunikacyjnych.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)