Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Piotr Kaszuwara
|

Aleksander Gudzowaty nie żyje

0
Podziel się:

Biznesmen i właściciel Bartimpeksu był notowany na 9 miejscu wśród najbogatszych Polaków. Zmarł w jednym z warszawskich szpitali.

Aleksander Gudzowaty nie żyje
(Brykczynski/Reporter)
bEEDWRZx

Jeden z najbogatszych polskich przedsiębiorców, Aleksander Gudzowaty zmarł w wieku 75 lat. Przedsiębiorca zmarł dziś rano w szpitalu, w Warszawie.

[aktualizacja 10:23]

Biznesmen i właściciel Bartimpeksu w 2008 roku był notowany na 9 miejscu wśród najbogatszych Polaków, według tygodnika _ Wprost _ oraz na 56 miejscu stu najbogatszych ludzi Europy Środkowo-Wschodniej, według tej samej gazety. Jego majątek był wtedy wyceniany na 3,7 mld złotych.

bEEDWRZz

Dorobił się głównie na handlu gazem. Kupował od rosyjskiego Gazpromu gaz ziemny dla PGNiG. Dzięki handlowi barterowemu, w zamian dostawał żywność i artykuły przemysłowe.

Pod koniec lat 90. wszedł w konflikt z rządem Jerzego Buzka i z Gazpromem, którego nowy zarząd chciał usunąć z rynku handlu gazem, nie respektując wcześniej podpisanych umów. W 2007 roku grożono mu nawet śmiercią. Próbowano także uprowadzić jego syna.

Czytaj więcej w Money.pl
Gudzowaty: Można kupić wszystko, nawet ustawę! O aferze hazardowej oraz styku polityki z biznesem Money.pl rozmawia z jednym z najbogatszych Polaków.
Gudzowaty: Przy Nord Stream przegraliśmy z UE, nie z Rosją Dzisiaj rusza budowa Gazociągu Północnego, który ominie Polskę. Można tego było uniknąć.
bEEDWSaa
ludzie
business news
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)