Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Piotr Kaszuwara
|

Aleksander Gudzowaty nie żyje

0
Podziel się:

Biznesmen i właściciel Bartimpeksu był notowany na 9 miejscu wśród najbogatszych Polaków. Zmarł w jednym z warszawskich szpitali.

Aleksander Gudzowaty nie żyje
(Brykczynski/Reporter)

Jeden z najbogatszych polskich przedsiębiorców, Aleksander Gudzowaty zmarł w wieku 75 lat. Przedsiębiorca zmarł dziś rano w szpitalu, w Warszawie.

[aktualizacja 10:23]

Biznesmen i właściciel Bartimpeksu w 2008 roku był notowany na 9 miejscu wśród najbogatszych Polaków, według tygodnika _ Wprost _ oraz na 56 miejscu stu najbogatszych ludzi Europy Środkowo-Wschodniej, według tej samej gazety. Jego majątek był wtedy wyceniany na 3,7 mld złotych.

Dorobił się głównie na handlu gazem. Kupował od rosyjskiego Gazpromu gaz ziemny dla PGNiG. Dzięki handlowi barterowemu, w zamian dostawał żywność i artykuły przemysłowe.

Pod koniec lat 90. wszedł w konflikt z rządem Jerzego Buzka i z Gazpromem, którego nowy zarząd chciał usunąć z rynku handlu gazem, nie respektując wcześniej podpisanych umów. W 2007 roku grożono mu nawet śmiercią. Próbowano także uprowadzić jego syna.

Czytaj więcej w Money.pl
Gudzowaty: Można kupić wszystko, nawet ustawę! O aferze hazardowej oraz styku polityki z biznesem Money.pl rozmawia z jednym z najbogatszych Polaków.
Gudzowaty: Przy Nord Stream przegraliśmy z UE, nie z Rosją Dzisiaj rusza budowa Gazociągu Północnego, który ominie Polskę. Można tego było uniknąć.
ludzie
business news
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)