Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bernanke
04.02.2014 08:11

Były szef Fed rozpoczął pracę w Brookings Institution

Po zaledwie trzech dniach przerwy Ben Bernanke podjął pracę w Brookings Institution, najstarszej amerykańskiej instytucji doradczej i naukowo badawczej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Były szef Rezerwy Federalnej (banku centralnego USA -Fed) Ben Bernanke rozpoczął, po zaledwie trzech dniach przerwy, pracę w Brookings Institution, najstarszej amerykańskiej instytucji doradczej i naukowo badawczej.

Jak poinformowała rzeczniczka Brookings, Bernanke, który pojawił się w swym nowym gabinecie w poniedziałek rano, będzie pracował jako "distinguished fellow". W planach ma napisanie książki.

Bernanke został mianowany szefem Fed, najpotężniejszej instytucji bankowej na świecie, w 2006 r. przez prezydenta George'a W. Busha. Stojąc na czele tej instytucji musiał sprostać najgorszemu kryzysowi od lat 30. ub. wieku. Był autorem wywołującej wiele kontrowersji ożywiania gospodarki m. in. poprzez masowe skupowanie obligacji.

Jeszcze w ub. tygodniu Bernanke przewodniczył ostatniemu posiedzeniu kierownictwa Fed. Jego miejsce zajęła była wiceprezes Fed Janet Yellen, która została zaprzysiężona w poniedziałek rano.

Bernanke, który przed pracą w Fed był profesorem uniwersytetu Princeton, uważany jest za czołowego eksperta ds. bankowości i polityki monetarnej. Ma rozległe wpływy i znajomości w tych sferach.

W Brookings Institution pracują naukowcy z wielu bardzo odległych od siebie dziedzin - od zmian klimatu do problemów uchodźców. Oficjalnie Brookings Institution przedstawiana jest jako neutralna politycznie, chociaż zdaniem niektórych, wykazuje "lekki przechył na lewo".

Czytaj więcej w Money.pl
Wall Street czeka na ostatni akt Bena Bernanke Po gwałtownych ruchach spadkowych z końca zeszłego tygodnia oraz po wzrostowej sesji z poniedziałku, wtorek wyraźnie przyniósł uspokojenie nastrojów.
Bernanke ogłosił decyzję. USA dalej drukuje dolary Zdaniem większości analityków na pierwsze cięcia trzeba będzie czekać do przyszłego roku.
Giełda w górę, Dow Jones na szczycie Decyzja amerykańskiego banku centralnego była wielkim zaskoczeniem dla rynków finansowych, gdyż Fed już w czerwcu sygnalizował, że zacznie ograniczać skupowanie aktywów.
Giełdy pod dyktando decyzji Fed. GPW mocno w górę O tym, co dziś działo się na rodzimej giełdzie i na europejskich parkietach - czytaj w komentarzu Money.pl.
Tagi: bernanke, ludzie, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, marketing i zarządzanie, gospodarka światowa, portrety, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz