Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Amerykańscy miliarderzy coraz bogatsi, ale nie Trump. Prezydent "zbiedniał" o 600 mln dolarów

Amerykańscy miliarderzy coraz bogatsi, ale nie Trump. Prezydent "zbiedniał" o 600 mln dolarów

Trump wydał krocie na prawników i kampanię wyborczą Fot. Murdo MacLeod
Trump wydał krocie na prawników i kampanię wyborczą

Amerykańscy miliarderzy stają się jeszcze bogatsi, ale nie dotyczy to prezydenta, co pokazuje opublikowana właśnie przez magazyn "Forbes" tegoroczna lista 400 najbogatszych Amerykanów. Prezydent USA "zbiedniał" o 600 mln dolarów.

Majątek Trumpa "skurczył się" w porównaniu z zeszłym rokiem do 3,1 miliarda dolarów. Trump spadł tym samym na liście "Forbesa" ze 156. miejsca na 248.

"Forbes" wskazuje na wysokie koszty sporów prawnych i drogą kampanię wyborczą jako przyczyny zmniejszenia się majątku Trumpa.

Nowy najbogatszy człowiek świata. Zobacz wideo:

 

 

W odróżnieniu od prezydenta majątek większości amerykańskich miliarderów powiększył się w porównaniu z ubiegłym rokiem. Według "Forbesa" 400 najbogatszych było łącznie "wartych" 2,7 biliona dolarów. Rok wcześniej było to "tylko" 2,4 biliona.

Aby w ogóle dostać się na tegoroczną listę 400 najbogatszych Amerykanów, trzeba było wykazać się majątkiem na 2 miliardy dolarów. Rok wcześniej wystarczało zaledwie 1,7 miliarda.

Bill Gates ma najwięcej

Na pierwszym miejscu na liście "Forbesa" jest 24. rok z rzędu założyciel Microsoftu Bill Gates. Jego majątek szacuje się na 89 miliardów dolarów. Drugie miejsce z 81,5 miliarda dolarów zajmuje szef firmy Amazon Jeff Bezos. Pierwszą piątkę dopełniają: inwestor Warren Buffet (78 miliardów dolarów), twórca Facebooka Mark Zuckerberg (71 miliardów) i szef firmy Oracle Larry Ellison (59 miliardów).

Trump uważa, że jest niedoszacowany

Agencja dpa zwraca uwagę, że podstawą tego "rankingu miliarderów" są dostępne publicznie informacje o aktywach, takich jak akcje, nieruchomości, dzieła sztuki i wyroby luksusowe. Trump od lat twierdzi, że w jego przypadku dane te są niedoszacowane. Podczas ubiegłorocznej kampanii wyborczej mówił, że jego majątek przekracza 10 miliardów dolarów.

Prezesi wielkich firm opuszczają Trumpa. Zobacz wideo:

 

 

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Iwo
2017-10-19 20:00
Typowaa manipulacja i kłamstwa.Najbogatszy jest klan rodziny Rothschilda oceniany na około 60 bilionów$. Gates przy nich to szczeniak. Media kontrolowane przez amerykańskie kartele nie mogąś o tym pisać otwarcie i stosują manipulacje dla odwrócenia uwagi
Matthew
2017-10-19 19:00
Półtora roku kampanii prezydentenckiej, pozniej obowiązki urzędu prezydenta USA. Gdyby teraz sie wzbogacil jeszcze bardziej, lewactwo jeszcz mocniej plulo by nienawiścia. Został prezydentem, wbrew republikanom, demokratom, mediom, oraz nielegalnym imigrantom i dawno zmarlym którzy 'ozyli' i głosowali na Hillary Clinton. Dlatego jego zwyciestwo jest tak wyjątkowe. I ci wszyscy super miliarderzy, przy Nim sa tylko bezbarwnym tlem.
stefan
2017-10-18 20:54
kiedy inni kandydują dla kasy i wpływów żeby dorobić się na podatnikach np obama, clinton. trump robi to tylko i wyłącznie dla idei z własnych pieniędzy. To jest dopiero różnica klas.
Pokaż wszystkie komentarze (6)