Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Amerykańscy miliarderzy coraz bogatsi, ale nie Trump. Prezydent "zbiedniał" o 600 mln dolarów

6
Podziel się:

Amerykańscy miliarderzy stają się jeszcze bogatsi, ale nie dotyczy to prezydenta, co pokazuje opublikowana właśnie przez magazyn "Forbes" tegoroczna lista 400 najbogatszych Amerykanów. Prezydent USA "zbiedniał" o 600 mln dolarów.

Trump wydał krocie na prawników i kampanię wyborczą
Trump wydał krocie na prawników i kampanię wyborczą (Murdo MacLeod)
bESjFTfp

Majątek Trumpa "skurczył się" w porównaniu z zeszłym rokiem do 3,1 miliarda dolarów. Trump spadł tym samym na liście "Forbesa" ze 156. miejsca na 248.

"Forbes" wskazuje na wysokie koszty sporów prawnych i drogą kampanię wyborczą jako przyczyny zmniejszenia się majątku Trumpa.

Zobacz także: Nowy najbogatszy człowiek świata. Zobacz wideo:
bESjFTfr

W odróżnieniu od prezydenta majątek większości amerykańskich miliarderów powiększył się w porównaniu z ubiegłym rokiem. Według "Forbesa" 400 najbogatszych było łącznie "wartych" 2,7 biliona dolarów. Rok wcześniej było to "tylko" 2,4 biliona.

Aby w ogóle dostać się na tegoroczną listę 400 najbogatszych Amerykanów, trzeba było wykazać się majątkiem na 2 miliardy dolarów. Rok wcześniej wystarczało zaledwie 1,7 miliarda.

Bill Gates ma najwięcej

Na pierwszym miejscu na liście "Forbesa" jest 24. rok z rzędu założyciel Microsoftu Bill Gates. Jego majątek szacuje się na 89 miliardów dolarów. Drugie miejsce z 81,5 miliarda dolarów zajmuje szef firmy Amazon Jeff Bezos. Pierwszą piątkę dopełniają: inwestor Warren Buffet (78 miliardów dolarów), twórca Facebooka Mark Zuckerberg (71 miliardów) i szef firmy Oracle Larry Ellison (59 miliardów).

bESjFTfx

Trump uważa, że jest niedoszacowany

Agencja dpa zwraca uwagę, że podstawą tego "rankingu miliarderów" są dostępne publicznie informacje o aktywach, takich jak akcje, nieruchomości, dzieła sztuki i wyroby luksusowe. Trump od lat twierdzi, że w jego przypadku dane te są niedoszacowane. Podczas ubiegłorocznej kampanii wyborczej mówił, że jego majątek przekracza 10 miliardów dolarów.

Zobacz także: Prezesi wielkich firm opuszczają Trumpa. Zobacz wideo:
bESjFTfS
ludzie
manager
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(6)
Iwo
4 lata temu
Typowaa manipulacja i kłamstwa.Najbogatszy jest klan rodziny Rothschilda oceniany na około 60 bilionów$. Gates przy nich to szczeniak. Media kontrolowane przez amerykańskie kartele nie mogąś o tym pisać otwarcie i stosują manipulacje dla odwrócenia uwagi
Matthew
4 lata temu
Półtora roku kampanii prezydentenckiej, pozniej obowiązki urzędu prezydenta USA. Gdyby teraz sie wzbogacil jeszcze bardziej, lewactwo jeszcz mocniej plulo by nienawiścia. Został prezydentem, wbrew republikanom, demokratom, mediom, oraz nielegalnym imigrantom i dawno zmarlym którzy 'ozyli' i głosowali na Hillary Clinton. Dlatego jego zwyciestwo jest tak wyjątkowe. I ci wszyscy super miliarderzy, przy Nim sa tylko bezbarwnym tlem.
stefan
4 lata temu
kiedy inni kandydują dla kasy i wpływów żeby dorobić się na podatnikach np obama, clinton. trump robi to tylko i wyłącznie dla idei z własnych pieniędzy. To jest dopiero różnica klas.
bESjFTfT
sdfgh023,0
4 lata temu
Oni wszyscy są bogaci tylko w gębie a nie śmierdzą groszem, To ja w naszym kraju tez jestem bogaczem bo żyję na kredytach!!!!!!!!!!!!!!!!
Pietrek
4 lata temu
Przynajmniej całą kampanie sfinansował z własnej kieszeni a nie jak Hilary albo Obama z kasy podatników !