Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Michał Sołowow otwiera nowy biznes. Będzie urządzał Polakom mieszkania

Michał Sołowow otwiera nowy biznes. Będzie urządzał Polakom mieszkania

Fot. Szymon Łaszewski / PAP
Drugi na liście najbogatszych Polaków Michał Sołowow wchodzi w kolejną branżę. Tym razem chce urządzać swoim rodakom wnętrza i otworzył sieć salonów Homla, w których znajdziemy artykuły do wyposażenia wnętrz. Placówki są już w pięciu dużych miastach, ale do końca 2020 r. chce mieć już 100 salonów w całym kraju.

O nowym biznesie Sołowowa informuje "Puls Biznesu". Biznesmen, którego majątek szacowany jest przez "Forbesa" na ponad 11 mld zł i pozwolił mu wyprzedzić Zygmunta Solorza-Żaka, znany jest z inwestycji w różne firmy.

Za grube miliony sprzedawał chociażby market budowlany Nomi, za jego czasów prężnie rozwijał się też Barlinek, Cersanit czy Opoczno. Nie należy zapominać o jego największym biznesie, czyli chemicznym gigancie Synthos.

Teraz pora na dekoracje wnętrz. Homla ma walczyć o pozycję na rynku z marką stajni LPP czyli Home&You, ale nie tylko. W branżę wchodzi coraz więcej sieciówek, jak chociażby Zara ze swoimi salonami Zara Home czy H&M Home. Do tego oczywiście szwedzka Ikea oraz salony Duka.

A jest się o co bić. Jak bowiem wynika ze statystyk firmy badawczej PMR Research, Polacy na wyposażenie wnętrz w 2016 r. wydali w sumie ponad 14 mld zł, z czego aż 2 mld zł tylko na pościel i firanki.

Biznesem Sołowowa ma pokierować Maciej Januszkiewicz, który wcześniej był w zarządzie odzieżowej marki 4F. W 2015 r. jednak wspólnie z jednym z najbogatszych Polaków przeprowadzili badania marketingowe i zdecydowali się na wejście na rynek wyposażenia wnętrz.

- Polski rynek dekoracji dla domu jest ubogi w porównaniu do Europy zachodniej. Wystarczy pojechać do Wiednia. W jednym centrum handlowym jest 6-7 tego typu konceptów, u nas 2-3. Mamy więc jeszcze sporo przestrzeni do wypełnienia - mówi "Pulsowi Biznesu" Januszkiewicz, który został prezesem Homli.

Pierwszy salon otwarty został w październiku ubiegłego roku, a teraz w całej Polsce jest ich pięć - w Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi oraz Rzeszowie. Firma jednak planuje ekspansje. - W tym roku planujemy otworzyć do 10 salonów, w kolejnych po 30, jeśli znajdziemy odpowiednio atrakcyjne lokalizacje - twierdzi Januszkiewicz. - Docelowo pojawimy się w około 100 galeriach handlowych na terenie całej Polski.

Na razie jednak nie ma mowy o ataku na zagranicę, choć docelowo niczego nie da się wykluczyć. - To na pewno nie jest ten moment. Nazwa ma wydźwięk międzynarodowy, stylistyka też ma taki charakter. To nie przypadek - puentuje w rozmowie z "PB" prezes Homli.

handel, ikea, michał sołowow, home&you, dekoracja wnętrz, homla
Czytaj także
Polecane galerie
kontakt
2017-05-08 23:28
jak siemiało kontakty, to siema...
jemidokonczesprządo:)
2017-05-06 15:54
No prawie mnie zatkało
Zawiedziony
2017-05-06 14:46
Narazie wsadza ludzi do KGHM !!!! Pewnie chce go przejąć i sprzedać.
Pokaż wszystkie komentarze (32)