Notowania

Polka na czele IKEA Retail Polska. Anna Pawlak-Kuliga na stanowisku prezesa

Szefem polskiego oddziału IKEA Retail nie będzie już obcokrajowiec. Jak informuje szwedzki gigant - Anna Pawlak-Kuliga zastąpi Evelyn Higler na stanowisku prezesa. Polskimi 9 sklepami Pawlak-Kuliga będzie rządzić od 1 września.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Hakan Dahlstrom/flickr (CC BY 2.0))

Szefem polskiego oddziału IKEA Retail nie będzie już obcokrajowiec. Po raz pierwszy w historii firmy funkcję tę obejmie Polka. Anna Pawlak-Kuliga zastąpi Evelyn Higler. Szefowa polskiego oddziału będzie rządzić dziewięcioma polskimi sklepami od 1 września. To ona rozpocznie sprzedaż mebli przez internet.

Anna Pawlak-Kuliga ze szwedzką siecią związana jest od 2008 roku, kiedy zaczęła pracę w IKEA w Londynie na stanowisku menedżera. W 2011 roku trafiła znów do Polski, a od 2013 roku pracowała na stanowisku wiceprezesa zarządu IKEA Retail - spółki odpowiedzialnej za główną część biznesu firmy, czyli sprzedaż mebli.

W Polsce IKEA Retail kontroluje w tej chwili dziewięć sklepów: dwa w Warszawie (w Jankach koło Warszawy i na Targówku), w Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Krakowie, Łodzi oraz w Bydgoszczy.

Przyszła prezes podkreśla, że "planuje kontynuować ambitną strategię rozwoju firmy na polskim rynku, która zakłada ponad pięciokrotny wzrost obrotów do 2035 roku". Obecnie firma generuje obroty na poziomie 3 mld zł, docelowo ma być to 16 mld zł. - Będziemy także rozwijać IKEA w Polsce w kierunku sprzedaży wielokanałowej i już w najbliższych miesiącach wprowadzimy sprzedaż mebli przez internet - zapowiada Anna Pawlak-Kuliga.

Anna Pawlak-Kuliga jest pierwszą Polką w historii firmy, która objęła stanowisko prezes IKEA Retail. W Polsce od momentu powołania spółki prezesami byli Belg, Austriak i Holenderka.

Evelyn Higler, którą zastąpi Pawlak-Kuliga, została prezesem IKEA Retail w Polsce w 2013 roku, a pracę zaczęła od 1 stycznia. Higler, z pochodzenia Holenderka, zastąpiła Austriaka Waltera Kadnara (w Polsce w latach 2010-2013). Wcześniej polskimi oddziałami firmy zarządzał Belg Stefan Vanoverbeke (w naszym kraju w latach 2005-2009). Jeszcze wcześniej w latach 1990-2005 polskimi oddziałami IKEA kierował Jan Musiolik, który był dyrektorem generalnym IKEA Polska.

Tagi: ikea retail, ludzie, manager, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-08-2016

olojak ktos potrzebuje tanich mebli o sredniej jakosci to daje rade ten sklep w sumie uzywam go do meblowania mieszkan na wynajem

09-08-2016

salomonNo to może Pani prezes zajmie się również planingiem zleceń i stawkami dla podwykonawców montujących ich meble. 6X12h tygodniowo tak planuje Ikea, … Czytaj całość

10-08-2016

WRESZCIENOOO..... NAJWYŻSZY K***A CZAS !

Rozwiń komentarze (10)