Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Piechociński ma nowe zajęcie. Z politycznego autu przeniósł się do biznesu

Od czerwca były minister gospodarki i wicepremier w rządach Donalda Tuska i Ewy Kopacz przechodzi do biznesu. Janusz Piechociński został członkiem zarządu TUW Medicum - firmy oferującej ubezpieczenia medyczne. Były szef PSL ma jej pomóc w znalezieniu inwestora.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pawel F. Matysiak/REPORTER)

O nowym zajęciu Piechocińskiego informuje "Puls Biznesu". Medicum to niewielka firma, która na rynku jest dopiero rok. Założyły ją wspólnie firmy farmaceutyczne (Neuca i Intra), sieć prywatnych przychodni Enel-Med, Organizacja Polskich Dystrybutorów Farmaceutycznych i kilka osób prywatnych z branży.

Do tej pory ubezpieczyła mienie o wartości 200 mln zł, ale firma nie zarobiła na tym zbyt wiele. Z danych KNF wynika bowiem, że przez cały 2016 rok TUW Medicum zebrał w sumie niespełna pół miliona złotych składek.

Po co tam Piechociński? - Wszyscy znają Janusza Piechocińskiego jako polityka, ale jest to także menedżer, który w swojej karierze zarządzał Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska - mówi na łamach "PB" Ryszard Frączek, prezes TUW Medicum.

"Były polityk" to nie jest zbyt intratne zajęcie. Zresztą "obecny" - też nie zawsze. Tak na przykład dorabiają prezydenci miast.

Dokładne zadania byłego wicepremiera nie są jeszcze znane, ale mają wykrystalizować się w ciągu miesiąca. Na pewno jednym z nich będzie pomoc w poszukiwaniu inwestora, które jest już "w bardzo zaawansowanym stadium".

- Janusz Piechociński będzie mógł nam pomóc w selekcji i wyborze najlepszego partnera. Liczę także na jego doświadczenie i kontakty międzynarodowe - mówi Ryszard Frączek.

Sam Piechociński ma świadomość wyzwania, które przed nim stoi i podkreśla, że "nie lubi łatwych zadań". Zaznacza jednak, że poszukiwanie inwestora to nie będzie jedyne, na czym się skupi.

- Na pewno istotne są ubezpieczenia medyczne. W Polsce nadal mają one marginalny udział w rynku, podczas gdy np. w Wielkiej Brytanii ich udział jest znacząco większy - powiedział nowy członek zarządu TUW Medicum.

Piechociński chce wykorzystać również doświadczenia z polityki - chociażby kontakty z azjatyckim biznesem. - Do Polski trafia coraz więcej małych i średnich firm z Azji. Jestem rozpoznawalny w tym środowisku i chciałbym, by TUW Medicum stało się dla nich partnerem - powiedział "Pulsowi Biznesu" były szef ludowców, który na politycznym aucie na pewno się nie nudził.

Jak mówił kilka miesięcy temu w rozmowie z money.pl, polityczna emerytura mu służy. - Nawet organizm sportowca i grzybiarza nie wytrzymałby takiego tempa. Zawał, udar, wylew. Tak by się to dla mnie skończyło - mówił i zdradził, że odkrył w sobie pasję do Twittera.

Tagi: janusz piechociński, ludzie, wiadomości, gospodarka, manager, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-06-2017

WERTPOZYTECZNA REKLAMA- jesli jest tam PSL - to mozna przypuszczac ze to zlodzieje

02-06-2017

Aneta CByły celnik,teraz będzie zarabiał na pacjentach dopóki ta firma nie zbankrutuje, bo chyba ma zbankrutować....

02-06-2017

I Sekretarz POZna się na koszulach bo jako Gryzli bez szyji wie jakie kupić.

Rozwiń komentarze (9)