Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

John Malkovich wygrał proces. Dziennikarze "Le Monde" zapłacą odszkodowanie

2
Podziel się:

Amerykański aktor wygrał proces przeciwko francuskiej gazecie i jej dziennikarzom. Otrzyma zadośćuczynienie w wysokości 10 tys. euro za fałszywe posądzenie go o posiadanie tajnego konta w Szwajcarii.

John Malkovich wygrał proces. Dziennikarze "Le Monde" zapłacą odszkodowanie
(AMAIA ZABALO/CORDONPRESS/EAST NEWS)
bEEElwSZ

Amerykański aktor wygrał proces przeciwko francuskiej gazecie i jej dziennikarzom. Otrzyma odszkodowanie w wysokości 10 tys. euro za pomówienie. W zeszłym roku "Le Monde" zamieścił publikację, w której posądził Johna Malkovicha o posiadanie tajnego konta w Szwajcarii - podaje "The Local France".

Chodziło o unikanie płacenia podatków poprzez udział w procederze prowadzonym przez szwajcarski oddział banku HSBC. W lutym zeszłego roku, w "Le Monde" ukazał się artykuł o tzw. aferze SwissLeaks. Nazwisko Malkovicha zostało wymienione wśród osób, mających ukrywać część dochodów przed urzędem skarbowym na tajnych kontach w latach 2005-2007. W wyniku tego, aktor pozwał gazetę i dwóch dziennikarzy.

W trakcie procesu okazało się, że aktor był związany z wymienianą instytucją wyłącznie poprzez rachunek inwestycyjny, który znalazł się w HSBC w wyniku przejęcia innego banku. - John Malkovich nie tylko nie oszukał władz podatkowych, ale też nigdy nie posiadał konta w HSBC - powiedziała Julia Minkowski, jedna z prawników amerykańskiego aktora

bEEElwTb

Sąd ukarał dwóch autorów tekstu karami pieniężnymi po 1,5 tys. euro, a na głównego wydawcę nałożył grzywnę w wysokości 1 tys. euro. Cała trójka ma także wypłacić aktorowi w sumie 10 tys. euro. Gazeta ma natomiast opublikować podsumowanie orzeczenia sądu. Zgodnie z decyzją, oświadczenie ma się znaleźć zarówno na pierwszej stronie papierowego wydania gazety, jak i na głównej stronie serwisu internetowego. "Le Monde" zapowiedziało złożenie apelacji.

Francuski dziennik opisał sprawę międzynarodowych oszustw podatkowych i prania brudnych pieniędzy w genewskiej filii banku HSBC. Afera SwissLeaks dotyczyła w sumie 180 miliardów euro, na które złożyło się 100 tys. indywidualnych klientów i 20 tys. firm. Na pendrivie dostarczonym do redakcji gazety znalazło się wiele znanych nazwisk, m.in. aktorów, sportowców, bankierów, lekarzy czy celebrytów.

bEEElwTC
ludzie
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
to oczywiste
5 lata temu
"myślę, że będę wycofywał inwestycje z regulowanych sektorów gospodarki " - a to nie dziwne, bo jesteś pionkiem jeśli chodzi o poziom kontaktów w środowisku. A przecież tatełe dorobił się dzięki odpowiednim kontaktom.
dajuhfaj
5 lata temu
no i jak tu wierzyc lewackiej prasie typu gazeta mikhnicka