Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kwaśniewski mówi o swoich funduszach. "Nie mam kont za granicą"

0
Podziel się:

Były prezydent nie zdradzi, jakie honoraria pobiera za usługi?

Kwaśniewski mówi o swoich funduszach. "Nie mam kont za granicą"
(Reporter)
bEEEetvp

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski odniósł się do kwestii swoich zarobków w radach nadzorczych i stwierdził, że jako osoba prywatna nie jest zobowiązany informować o ich wysokości. Dodał jednak, że wie o nich urząd skarbowy ponieważ, _ wszystkie podatki płaci w kraju _ - pisze tygodnik _ Wprost _.

Pytany przez dziennikarza tygodnika o to, dlaczego _ Gazeta Wyborcza _ zaczęła pytać o jego działalność biznesową, przyznał, że nie wie. Kwaśniewski podejrzewa jednak, że jest to związane z sugestiami, że mógłbym wrócić do działalności politycznej. - _ To takie pewnego rodzaju ostrzeżenie, żebym nie wracał, chociaż - jak podkreślam - jeszcze nie podjąłem żadnej decyzji w tej sprawie _- zaznaczył

Były prezydent nie chciał zdradzić, jakiej wysokości honoraria pobiera za świadczone usługi, tłumacząc to umowami, które zobowiązują go poufności. - _ Nie mogę ujawnić, ile zarabiam, chociażby z tego względu, że w radach, których jestem członkiem, nie zasiadam sam, a nie mam upoważnienia do ujawniania wysokości zarobków od innych osób. Musiałbym poinformować te osoby i uzgodnić z nimi, że taką i taką informację upubliczniam. To jest tzw. tajemnica handlowa, która obowiązuje wszędzie, na całym świecie, więc nie mam zamiaru jej łamać _ - oświadczył.

bEEEetvr

Były prezydent wyjaśnił też, że na razie nie zamierza upubliczniać informacji o swoich zarobkach. - _ Dzisiaj jestem osobą prywatną i nie mam żadnych zobowiązań, żeby składać tego typu oświadczenia, poza urzędem skarbowym, co robię bardzo solennie, w odpowiednim czasie, żeby nie płacić żadnych kar _- powiedział.

Dodał, że w dniu, w którym ponownie zdecyduje się podjąć działalność publiczną lub polityczną, zacznie podlegać wszystkim przepisom, jakie są z tym związane, a więc także oświadczeniom majątkowym.

Kwaśniewski podkreślił też, że wszystkie jego fundusze są w Polsce, wszystkie podatki płaci w kraju i nie mam żadnych kont za granicą.

Czytaj więcej w Money.pl
Odchodzi po 23 latach w partii. "To wydarzenie towarzyskie" Zobacz, czy dzisiejsza decyzja może poskutkować istotnymi ruchami w polskiej lewicy.
Siwiec z Palikotem namówią Kwaśniewskiego? Europoseł Marek Siwiec powiedział, że razem z Januszem Palikotem chcą namówić byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, aby zaczął tworzyć listy wyborcze do Parlamentu Europejskiego.
Siwiec zdradza, kogo będzie reperezentował Siwiec niedawno odszedł z SLD, nie zamierza jednak wstępować do partii Janusza Palikota.
bEEEetvS
ludzie
business news
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)