Notowania

aleksander kwaśniewski
27.01.2013 09:59

Kwaśniewski mówi o swoich funduszach. "Nie mam kont za granicą"

Były prezydent nie zdradzi, jakie honoraria pobiera za usługi?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski odniósł się do kwestii swoich zarobków w radach nadzorczych i stwierdził, że jako osoba prywatna nie jest zobowiązany informować o ich wysokości. Dodał jednak, że wie o nich urząd skarbowy ponieważ, _ wszystkie podatki płaci w kraju _ - pisze tygodnik _ Wprost _.

Pytany przez dziennikarza tygodnika o to, dlaczego _ Gazeta Wyborcza _ zaczęła pytać o jego działalność biznesową, przyznał, że nie wie. Kwaśniewski podejrzewa jednak, że jest to związane z sugestiami, że mógłbym wrócić do działalności politycznej. - _ To takie pewnego rodzaju ostrzeżenie, żebym nie wracał, chociaż - jak podkreślam - jeszcze nie podjąłem żadnej decyzji w tej sprawie _- zaznaczył

Były prezydent nie chciał zdradzić, jakiej wysokości honoraria pobiera za świadczone usługi, tłumacząc to umowami, które zobowiązują go poufności. - _ Nie mogę ujawnić, ile zarabiam, chociażby z tego względu, że w radach, których jestem członkiem, nie zasiadam sam, a nie mam upoważnienia do ujawniania wysokości zarobków od innych osób. Musiałbym poinformować te osoby i uzgodnić z nimi, że taką i taką informację upubliczniam. To jest tzw. tajemnica handlowa, która obowiązuje wszędzie, na całym świecie, więc nie mam zamiaru jej łamać _ - oświadczył.

Były prezydent wyjaśnił też, że na razie nie zamierza upubliczniać informacji o swoich zarobkach. - _ Dzisiaj jestem osobą prywatną i nie mam żadnych zobowiązań, żeby składać tego typu oświadczenia, poza urzędem skarbowym, co robię bardzo solennie, w odpowiednim czasie, żeby nie płacić żadnych kar _- powiedział.

Dodał, że w dniu, w którym ponownie zdecyduje się podjąć działalność publiczną lub polityczną, zacznie podlegać wszystkim przepisom, jakie są z tym związane, a więc także oświadczeniom majątkowym.

Kwaśniewski podkreślił też, że wszystkie jego fundusze są w Polsce, wszystkie podatki płaci w kraju i nie mam żadnych kont za granicą.

Czytaj więcej w Money.pl
Odchodzi po 23 latach w partii. "To wydarzenie towarzyskie" Zobacz, czy dzisiejsza decyzja może poskutkować istotnymi ruchami w polskiej lewicy.
Siwiec z Palikotem namówią Kwaśniewskiego? Europoseł Marek Siwiec powiedział, że razem z Januszem Palikotem chcą namówić byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, aby zaczął tworzyć listy wyborcze do Parlamentu Europejskiego.
Siwiec zdradza, kogo będzie reperezentował Siwiec niedawno odszedł z SLD, nie zamierza jednak wstępować do partii Janusza Palikota.
Tagi: aleksander kwaśniewski, ludzie, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, najważniejsze, marketing i zarządzanie, portrety
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz