Notowania

ludzie
06.01.2017 15:50

Odeszła z marines do wielkiego biznesu. "Jak nie możesz zmienić otoczenia, to zmień kurs"

Skończyła słynną Akademię Marynarki Wojennej w Maryland. Siedem lat służyła w piechocie morskiej, była z nią w Iraku. Aż postanowiła zmienić otoczenie. Na wielki biznes.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lance Cpl. Devan Gowans/ PAP/Newscom)

Lenore Karafa jest partnerem zarządzającym w McChrystal Group. Ukończyła studia MBA w renomowanej Wharton School, ma za sobą pracę w Bank of America. Ale jak zaczynała swoje zawodowe życie, to jej kariera rysowała się zgoła inaczej.

- Kończyłam szkołę średnią jako klasyczny frajer. Odrzuciłam oferty innych szkół i wybrałam Akademię Marynarki Wojennej. Na 1000 osób rozpoczynających tam naukę, dziewczyny stanowiły 12 proc. Wiedziałam, że nie decyduję się na najłatwiejszą drogę, ale jednocześnie zdawałam sobie sprawę, że daje mi ona możliwość ogromnego rozwoju - pisze Karafa w komentarzu dla magazynu "Fortune".

Po skończeniu akademii zaciągnęła się do piechoty morskiej. Dobrze wspomina ten okres w swoim życiu.

- Zdobyłam pewność siebie, stając twarzą w twarz z moimi lękami - wspomina. Jednak po kilku latach służby okazało się, że płeć utrudnia jej awans i dalszy rozwój. Dziś określa to jako przeszkody nie do pokonania.

- Piechota morska nie była jeszcze gotowa na zmiany. Na początku przekonywałam się, by nie postrzegać niemożności zmiany organizacji jako moją osobistą porażkę, ale w końcu uświadomiłam sobie, że nadszedł czas, by iść dalej, podjąć kolejne wyzwanie - pisze.

Stąd pomysł na podjęcie studiów podyplomowych i nową karierę, tym razem w biznesie. Zaczynała od zera, zostając w pracy w banku po godzinach, mierząc się z wyzwaniami intelektualnymi, jakie stawiała przed nią nowa praca i wymaganiami szefa.

Jak wspomina Lenore Karafa, pokonywanie kolejnych przeszkód w jej zawodowym życiu zmieniło jej perspektywę. - Zaczęłam postrzegać moje zmagania i kolejne zmiany nie jako osobiste porażki, ale jako okazję do uczenia się i rozwoju - pisze.

Tagi: ludzie, manager, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-01-2017

BREXIT- NO TO ENGLISH BANKING SYSTEMBREXIT TO SCIEMA ... POLACY UWAZAJCIE.. ANGLIKOM CHODZI TYLKO O BRYTYJSKI SYSTEM BANKOWY W EU. RESZTA TO SCIEMA.. . BZDURA ... POPROSTU WIELKA … Czytaj całość

08-01-2017

mojoAwansowanie Plebsu.... TZW ludzie z awansu społecznego . Pełno ich dzisiaj w każdego rodzaju korpo. Zajmują wysokie stanowiska i myślą ze pozjadali … Czytaj całość

06-01-2017

PoiNie mogła liczyć na awans, czy jej się wydawało, że powinna być awansowana? Niech przeniesie się do Polski. Tu lansuje się kobiety na wyższe stołki, a … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (5)