Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Agata Kalińska
|

Odeszła z marines do wielkiego biznesu. "Jak nie możesz zmienić otoczenia, to zmień kurs"

5
Podziel się:

Skończyła słynną Akademię Marynarki Wojennej w Maryland. Siedem lat służyła w piechocie morskiej, była z nią w Iraku. Aż postanowiła zmienić otoczenie. Na wielki biznes.

Odeszła z marines do wielkiego biznesu. "Jak nie możesz zmienić otoczenia, to zmień kurs"
(Lance Cpl. Devan Gowans/ PAP/Newscom)

Lenore Karafa jest partnerem zarządzającym w McChrystal Group. Ukończyła studia MBA w renomowanej Wharton School, ma za sobą pracę w Bank of America. Ale jak zaczynała swoje zawodowe życie, to jej kariera rysowała się zgoła inaczej.

- Kończyłam szkołę średnią jako klasyczny frajer. Odrzuciłam oferty innych szkół i wybrałam Akademię Marynarki Wojennej. Na 1000 osób rozpoczynających tam naukę, dziewczyny stanowiły 12 proc. Wiedziałam, że nie decyduję się na najłatwiejszą drogę, ale jednocześnie zdawałam sobie sprawę, że daje mi ona możliwość ogromnego rozwoju - pisze Karafa w komentarzu dla magazynu "Fortune".

Po skończeniu akademii zaciągnęła się do piechoty morskiej. Dobrze wspomina ten okres w swoim życiu.

- Zdobyłam pewność siebie, stając twarzą w twarz z moimi lękami - wspomina. Jednak po kilku latach służby okazało się, że płeć utrudnia jej awans i dalszy rozwój. Dziś określa to jako przeszkody nie do pokonania.

- Piechota morska nie była jeszcze gotowa na zmiany. Na początku przekonywałam się, by nie postrzegać niemożności zmiany organizacji jako moją osobistą porażkę, ale w końcu uświadomiłam sobie, że nadszedł czas, by iść dalej, podjąć kolejne wyzwanie - pisze.

Stąd pomysł na podjęcie studiów podyplomowych i nową karierę, tym razem w biznesie. Zaczynała od zera, zostając w pracy w banku po godzinach, mierząc się z wyzwaniami intelektualnymi, jakie stawiała przed nią nowa praca i wymaganiami szefa.

Jak wspomina Lenore Karafa, pokonywanie kolejnych przeszkód w jej zawodowym życiu zmieniło jej perspektywę. - Zaczęłam postrzegać moje zmagania i kolejne zmiany nie jako osobiste porażki, ale jako okazję do uczenia się i rozwoju - pisze.

ludzie
manager
najważniejsze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
miśka
5 lata temu
najfajniej inwestuje się cudze pieniądze nie mówiąc o ich wydawaniu
mojo
5 lata temu
Awansowanie Plebsu.... TZW ludzie z awansu społecznego . Pełno ich dzisiaj w każdego rodzaju korpo. Zajmują wysokie stanowiska i myślą ze pozjadali wszystkie rozumy ... atu niestety szanowni Państwo informacja zła dla was: smoking pasuje dopiero na trzecim pokoleniu :)
abcd
5 lata temu
Pobawić się w wojnę, a potem spadać do cywila, aby gdzieś, gdzie naprawdę trzeba zabijać, nie pojechać.
Poi
5 lata temu
Nie mogła liczyć na awans, czy jej się wydawało, że powinna być awansowana? Niech przeniesie się do Polski. Tu lansuje się kobiety na wyższe stołki, a to czy się do tego nadają czy nie, to inna bajka.
BREXIT- NO TO...
5 lata temu
BREXIT TO SCIEMA ... POLACY UWAZAJCIE.. ANGLIKOM CHODZI TYLKO O BRYTYJSKI SYSTEM BANKOWY W EU. RESZTA TO SCIEMA.. . BZDURA ... POPROSTU WIELKA BRYTANIA WYKUPUJE POLSKE PO KAWALKU , ZNIEWOLILA JUZ POLSKE DAWNO POPRZEZ SWOJ POTEZNY I OKRUTNY SYSTEM BANKOWY. I TYLKO PO TO WIELKA BRYTANIA CHCE MIEC SWOJE WPLYWY W EU. BEZ SWOICH WPLYWOW BANKOWYCH W EUROPIE WIELKA BRYTANIA BEDZIE BANKRUTEM. I NEGOCJOWAC BREXIT TRZEBA W TEN SPOSOB ABY WIELKA BRYTANIA WYNIOSLA SWOJE BANKI Z POLSKI I Z EUROPY. TO BEDZIE KONIEC WIELKIEJ BRYTANI... A RESZTA NEGOCJACJI TO SCIEMA ANGLIKOW...IM ZALEZY TYLKO NA SYSTEMIE BANKOWYM KTORY ZNIEWOLIL EUROPE,. BREXIT- NO TO ENGLISH BANKING SYSTEM IN EUROPE.