Notowania

marek belka
12.08.2016 13:16

Marek Belka znalazł nową pracę. Trafi do Echo Polska Properties i będzie doradcą

Były prezes Narodowego Banku Polskiego - Marek Belka przechodzi do nieruchomości. Belka trafił do Echo Prime Properties, właściciela budynków biurowych i galerii handlowych. Jeszcze w tym miesiącu Marek Belka zostanie niezależnym członkiem rady dyrektorów. Bez zajęcia były szef NBP był tylko przed 52 dni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Międzynarodowy Fundusz Walutowy / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))

Były prezes Narodowego Banku Polskiego - Marek Belka przechodzi do branży nieruchomości. Belka trafi do Echo Polska Properties, właściciela budynków biurowych i galerii handlowych. Jeszcze w tym miesiącu zostanie niezależnym członkiem rady dyrektorów. Bez zajęcia były szef NBP był tylko przed 52 dni.

Pragmatyczny, spokojny profesjonalista z doświadczeniem - tak o Marku Belce mówią ekonomiści. W niecałe dwa miesiące po skończeniu kadencji na stanowisku prezesa Narodowego Banku Polskiego, Belka znalazł nowe miejsce pracy. Dołączy do zespołu Echo Polska Properties.

Firma w Polsce jest właścicielem szeregu budynków biurowych i galerii handlowych. W portfelu ma między innymi Pasaż Grunwaldzki we Wrocławiu czy Malta Office Park w Poznaniu. Łącznie spółka kontroluje 6 budynków biurowych i 10 centrów handlowych - co daje łącznie 446 tys. metrów kwadratowych.

"To obecnie sektor o największym potencjale wzrostu, co zresztą potwierdzają liczne wskaźniki ekonomiczne" - tłumaczy Marek Belka w oficjalnym komunikacie spółki. Echo Polska Properties to spółka należąca w części do Echo Investment (firmy inwestycyjno-deweloperskiej) oraz południowoafrykańskiego funduszu Redefine Properties.

Były szef NBP zaznacza, że "bardzo cieszy go perspektywa wykorzystania swojego doświadczenia w sektorze nieruchomości". Skąd ta radość? Jak na ekonomistę przystało - Marek Belka wszystko opiera na wskaźnikach ekonomicznych. "Wciąż widzimy dynamiczny rozwój działalności gospodarczej w Polsce. Przewiduje się, że wzrost zatrudnienia i płac, wyższe transfery socjalne oraz niskie ceny energii będą wspierać szybszy wzrost konsumpcji, co z kolei przekłada się na potencjał wzrostu rynku nieruchomości komercyjnych" - wyjaśnia.

Marek Belka w czerwcu zakończył 6-letnią kadencję na czele NBP i Rady Polityki Pieniężnej. Jak radził sobie w tym czasie? - Marek Belka pełnił swoją funkcję całkowicie dobrze - ocenia profesor Ryszard Bugaj. - Wykazywał postawę pragmatyczną, co w przypadku prezesa banku jest bardzo ważne. Do tego jest człowiekiem o silnej pozycji w środowiskach biznesowych i akademickich. Był też od początku lepiej przygotowany do pełnienia tej ważnej funkcji niż poprzednik Sławomir Skrzypek - tłumaczy prof. Bugaj.

Pozytywną notę Belce wystawił też jeden z były członków RPP profesor Dariusz Filar, nazywając prezesa "spokojnym profesjonalistą z doświadczeniem". Chwali go przede wszystkim za prowadzoną klasyczną politykę pieniężną, a jako największy sukces uznaje nie ugięcie się całej Rady pod presją wyjątkowo ekspansywnej polityki innych banków centralnych na świecie. Więcej o osiągnięciach i porażkach Marka Belki w Narodowym Banku Polskim pisaliśmy tutaj.

Marek Belka to profesor ekonomii, były premier i minister finansów, prezes Narodowego Banku Polskiego oraz dyrektor Departamentu Europejskiego w Międzynarodowym Funduszu Walutowym (IMF). Belka pełnił funkcję członka rad nadzorczych dwóch polskich banków komercyjnych (Bank Millenium a wcześniej BIG Bank), a także przewodniczącego rady nadzorczej Polskich Linii Lotniczych LOT.

Tagi: marek belka, ludzie, manager, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-08-2016

AnteniKamień spadł mi z serca, że pan Belka znalazł posadę. Nareszcie spokojnie zasnę...

12-08-2016

biedronkaA Pan Marek Belka w Biedronce nie chce pracować?Są przyjęcia:)

13-08-2016

analitykPan Belka zna się na wszystkim ? To jest typowe dla starozakonnych, którzy nawzajem się wspierają ponieważ mają względem siebie zobowiązania. Przy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (12)