Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mark Zuckerberg jeszcze bogatszy. W tydzień zarobił 3,5 mld dol.

9
Podziel się:

Mark Zuckerberg, twórca i główny udziałowiec Facebooka jest na fali. Jego majątek tylko w ciągu ostatniego tygodnia wzrósł o 3,5 mld dol. Dobra koniunktura na amerykańskiej giełdzie podbija majątki najbogatszych ludzi świata.

Mark Zuckerberg jeszcze bogatszy. W tydzień zarobił 3,5 mld dol.
(LLUIS GENE/AFP/EAST NEWS)
bESkxHLV

To dlatego, że akcje Facebooka na giełdzie drożeją. Od początku 2017 roku ich wycena wzrosła już o 40 proc. - podaje Forbes. Dodatkowo ogłoszone pod koniec czerwca prognozy, że drugi kwartał był dla spółki bardzo dobry, spowodowały dalszy wzrost popytu na akcje.

Czy słusznie? Okaże się pod koniec lipca, kiedy Facebook pokaże wyniki za drugi kwartał 2017 r.

Majątek 33-latka jest obecnie szacowany na 66,7 mld dolarów. Zuckerberg jest tym samym szóstym najbogatszym człowiekiem na świecie i jedynym trzydziestolatkiem w pierwszej pięćdziesiątce rankingu światowych miliarderów Forbesa.

bESkxHLX

Facebook, stworzony jeszcze na studiach przez Zuckerberga ma obecnie 2 miliardy aktywnych użytkowników miesięcznie.

Zobacz także: Zobacz, jak wygląda centrum danych Facebooka

Ostatni tydzień był jednak dobry nie tylko dla szefa Facebooka. Dobre nastroje na amerykańskiej giełdzie spowodowały również, że majątek najbogatszego człowieka na świecie - Billa Gatesa - wzrósł w tym czasie o 900 mln dol. do 90 mld dol.

bESkxHMd

Jeff Bezos, założyciel Amazona powiększył swoją fortunę o 1,9 mld. dol. do 85,2 mld dol.

bESkxHMy
ludzie
wiadomości
KOMENTARZE
(9)
alex
4 lata temu
[QUOTE] Ostatni tydzień był jednak [/QUOTE] Bzdura, te pieniądze wydrukował i dał Zuckenbergowi bank Goldman Sachs, by facebook skutecznie śledził społeczność międzynarodową, nastroje i trendy
Stefan
4 lata temu
Jak zwykle kiedyś bańka internetowa pęknie, a jak już perydolnie to się okaże, że w dzień wyparowały setki miliardów dolarów. Oczywiście okaże się, że wyparowały pieniądze drobnych inwestorów giełdowych i zwykłych Kowalskich, a rekiny spuszczą głowę, powiedzą przepraszamy i odlecą prywatnymi odrzutowcami na wakacje...
witek
4 lata temu
Sluchajcie 3,5 miliarda $ Zuckerberga to jest jeszcze nic. Ale co ja znalazlem wczoraj w smietniku to jest cos. Prawie nie znoszone kalesony !!! Uwierzycie ? i pol worka kartofli na wpol zgnilych. Jest dobrze jutro beda placki !!! No to milego weekendu trzymajcie sie !
bESkxHMz
Internauta
4 lata temu
Na szpiegowaniu goji i sprzedawaniu poufnych informacji komunistom
oto jest pyta...
4 lata temu
[QUOTE] W tydzień zarobił 3,5 mld dol. [/QUOTE] To wobec powyższego, kto wtopił te 3,5 mld $ ???