Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo
11.04.2013 18:05

Mark Zuckenberg, szef Facebooka powołał ugrupowanie polityczne

W jej skład weszli też prezesi innych gigantów z Doliny Krzemowej, m.in. Google, Yahoo, Zynga i LinkedIn.

Podziel się
Dodaj komentarz
(facebook.com/materiały prasowe)

*Założyciel i szef Facebooka Mark Zuckerberg formalnie powołał, wraz z przedstawicielami wielu znanych firm z Doliny Krzemowej, ugrupowanie polityczne, stawiające sobie za cel rewizję polityki imigracyjnej, rozwój oświaty oraz badań naukowych. *

Utworzenie formacji Fwd.us (fwd jest skrótem słowa forward, czyli naprzód) Zuckerberg ogłosił w artykule na łamach Washington Post. Podkreślił, że USA potrzebują nowego podejścia do tych kwestii, jeśli mają się rozwijać gospodarczo. Chodzi m.in. o zaoferowanie utalentowanym, wykształconym imigrantom możliwości uzyskania obywatelstwa USA.

_ Mamy dziwną politykę imigracyjną jako naród imigrantów _ - napisał Zuckerberg i podkreślił, że ta polityka nie pasuje do dzisiejszego świata. Wskazał, że Stanom Zjednoczonym potrzebne są rozwiązania, które pozwolą _ przyciągnąć najbardziej utalentowanych i pracowitych ludzi, bez względu na to, gdzie się urodzili _.

Wezwał też do podniesienia standardów szkolnictwa i poświęcania więcej uwagi nauczaniu przedmiotów ścisłych. 28-letni Zuckerberg, który porzucił studia na Harvardzie, wyjaśnił, że dzisiejsza gospodarka oparta na wiedzy i ideach bardzo różni się od gospodarki XX wieku, której podstawą były bogactwa naturalne, maszyny przemysłowe i praca.

Podkreślił, że ugrupowanie Fwd.us powstało, _ by zbudować opartą na wiedzy gospodarkę, której Stany Zjednoczone potrzebują, by zapewnić więcej miejsc pracy, innowacyjność i inwestycje _.

Wśród przedstawicieli Doliny Krzemowej, wnoszących wkład w Fwd.us, bądź deklarujących poparcie dla tego ugrupowania są szefowie wielkich i znanych firm, takich jak Google, Yahoo, SpaceX, Tesla Motors, Zynga, czy LinkedIn.

Czytaj więcej w Money.pl
Protesty. "Amerykański sen" się spełni? Przy jej okazji może być bowiem w końcu rozwiązana kwestia zniesienia wiz turystycznych dla Polaków.
Nowa ustawa imigracyjna w USA? Bardziej umiarkowana część Republikanów otworzyła się na reformę imigracyjną.
Państwa G8 grożą Korei. Co z tego będzie? Ministrowie spraw zagranicznych państw G8 potępili w sposób _ najostrzejszy z możliwych _ prowadzenie przez Koreę Północną prac nad bronią nuklearną i technologią rakiet balistycznych.
Tagi: prawo, facebook, ludzie, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, najważniejsze, marketing i zarządzanie, gospodarka światowa, portrety, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz