Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tajemnicze zniknięcie miliardera. Xiao Jianhua został uprowadzony?

1
Podziel się:

Nagłe zniknięcie chińskiego miliardera Xiao Jianhua. Mężczyzna pod koniec stycznia ostatni raz widziany był w Hongkongu. Dziennik "New York Times" i Agencja Reuters publikują nowe doniesienia w tej sprawie. Tym razem media wskazują na dziwną sytuację, w jakiej biznesmen opuścił miejsce zamieszkania.

Xiao Jianhua
Xiao Jianhua (PAP/EPa/CHINESE UNIVERSITY OF HONG KONG)
bEISvKNx

Anonimowe źródła, na które powołuje się zarówno Reuter jak i "New York Times", potwierdzają wersję o uprowadzeniu. Xiao Jianhua wynajmował apartament w jednym z hongkońskich luksusowych hoteli. 27 stycznia w godzinach porannych miał być wywieziony z hotelu na wózku inwalidzkim z głową zakrytą tkaniną. Istnieją obawy, że mający również obywatelstwo kanadyjskie rezydent Hongkongu został uprowadzony do kontynentalnych Chin.

Xiao Jianhua powiązany jest z wieloma wpływowymi politykami Chin. Tuż po zaginięciu wydano - rzekomo w imieniu biznesmena - oświadczenie, że udał się on na zagraniczne leczenie. Wiadomo jednak, że mężczyzna przekroczył granicę z kontynentalnymi Chinami na przejściu w Shenzhen. Hongkońska policja na podstawie analizy monitoringu oceniła, że miał to zrobić dobrowolnie.

Sprawę biznesmena porównuje się do sytuacji hongkońskich księgarzy, którzy najprawdopodobniej wbrew własnej woli opuścili Hongkong, aby po wielu tygodniach "odnaleźć" się w kontynentalnych Chinach.

bEISvKNz

Tomasz Sajewicz, Pekin, IAR

bEISvKOa
ludzie
manager
najważniejsze
KOMENTARZE
(1)
lol
5 lata temu
i po chłopie