Notowania

Przejdź na
gates
07.05.2011 07:25

Miliarderzy oddadzą połowę majątków?

Nakłaniają ich do tego Bill Gates i Warren Buffet, którzy zorganizowali spotkanie w tej sprawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(World Economic Forum//CC/Flickr)

W Tucson w stanie Arizona, odbyło się spotkanie miliarderów, którzy odpowiedzieli na wezwanie Billa Gatesa i Warrena Buffeta, by przeznaczyć przynajmniej połowę ich fortun na dobroczynność. Według Warrena Buffeta, cytowanego przez AP, było ono sukcesem.

Blisko połowa spośród 69 miliarderów, którzy zdecydowali się podjąć wyzwanie Gatesa i Buffeta spotkała się w prywatnym kurorcie, a ich narady były zamknięte dla prasy.

Według Buffeta, była to znakomita okazja dla ludzi, którzy postanowili przekazać kolosalne sumy na cele charytatywne, by poznać się i porównać swoje inicjatywy dobroczynne.

Było to pierwsze takie spotkanie, trwało od czwartku do piątku wieczorem, a jego uczestnicy rozmawiali z AP wyłącznie przez telefon.

Celem organizacji, którą tworzy ta grupa, nie jest zorganizowanie wspólnego funduszu dobroczynnego, ale podczas kilku sesji zorganizowanych w Tucson różni filantropi dzielili się swymi pomysłami na poprawę systemu edukacji, inicjatywy ekologiczne i inne cele charytatywne.

Bill Gates, założyciel firmy Microsoft założył w 2000 roku wraz z żoną fundację Billa i Melindy Gatesów. Od lat zajmuje pierwszą, bądź jedną z najwyższych pozycji w rankingach najbogatszych ludzi świata; bywał na niej czasem wyprzedzany przez Warrena Buffeta, swego przyjaciela i założyciela firmy ubezpieczeniowej i inwestycyjnej Berkshire Hathaway. Buffet stworzył i finansuje fundację charytatywną The Buffett Foundation.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/60/t83772.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/chinscy;bogacze;nie;chca;sie;dzielic;z;biednymi,201,0,674249.html) Chińscy bogacze nie chcą się dzielić z biednymi Chińscy miliarderzy okazują się odporni na prośby Billa Gatesa i Warrena Buffetta.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/26/t47130.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/bill;gates;da;100;mln;dolarow;na;polio,187,0,762299.html) Bill Gates da 100 mln dolarów na polio W walce z chorobą wesprze go rząd Wielkiej Brytanii. Przeznaczy na ten cel 30 mln dolarów.
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/22/128790_tiny.jpg ) ] (http://platine.pl/amerykanie-niechetnie-daja-na-biednych-0-751971.html) Amerykanie niechętnie dają na biednych Instytucje dobroczynne zebrały w 2010 roku o 70 miliardów dolarów mniej niż rok wcześniej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/33/t127009.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/zarzadzanie/artykul/sprawdz;czy;polacy;maja;serce;ile;dajemy,135,0,740487.html) Sprawdź, czy Polacy mają serce. Ile dajemy Jesteśmy coraz hojniejsi. Szczególnie wtedy, gdy chodzi o pomoc dla dzieci. Grudzień to czas żniw dla organizacji charytatywnych.
Tagi: gates, buffet, dobroczynność, organizacje charytatywne, ludzie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, najważniejsze, gospodarka polska, marketing i zarządzanie, portrety
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz