Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mister Perfect, dyrektor sportów motorowych w BMW

Mario Theissen kieruje umiejętnie sukcesem teamu F1 BMW Sauber.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Mario Theissen kieruje umiejętnie sukcesem teamu F1 BMW Sauber. *Pierwsze zwycięstwo może nadejść w niedzielę w Monako.* **

Czarne biurko jest drobiazgowo uporządkowane. Nic osobistego nie odwraca uwagi od pracy. Jak przyznaje sam Theissen, jego ulubionym urządzeniem jest niszczarka dokumentów. W teamie, Mario Theissen, dyrektor sportów motorowych w BMW, nazywany jest _ Mister Perfect _.

Jego dążenie do perfekcji jest dla koncernu samochodowego opłacalne. To dopiero trzeci sezon BMW z własnym teamem F1, a Theissenowi już udało się zdobyć drugie miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Podczas niedzielnego wyścigu w Monako BMW Sauber liczy na pierwsze zwycięstwo, przed rywalami Mercedesem i Ferrari.

ac">fot: EPA/PAPfot: EPA/PAP[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://www.money.pl/galeria/monachium;nowy;bolid;bmw;-;sauber;f1,galeria,525,0.html) W każdym razie Theissen zajmie ponownie miejsce w wystylizowanym wozie kempingowym spoglądając w napięciu na dane napływające z pojazdów Roberta Kubicy i Nicka Heidfelda, z którymi jest w ciągłej łączności radiowej. Theissen jest inżynierem z krwi i kości: absolutna koncentracja na punktach zmiany biegów, obrotach, ciśnieniu oleju i wody. Ostatnio jedna z niemieckich bulwarówek nazwała konstruktora maszyn z tytułem doktorskim _ dr BMW _.

Ze swoim zdyscyplinowanym, powściągliwym sposobem bycia Theissen robi wrażenie jakby nie pasował do kolorowego świata Formuły 1. Jest przeciwieństwem menadżera teamu Renault, Flavio Briatore, który przez jakiś czas znajdował się na nagłówkach gazet częściej z powodu swoich znajomości z kobietami, niż dzięki aktywności w teamie.

Theissen jest rzeczowy i bezpretensjonalny. Dzięki żelaznej dyscyplinie dyrektor sportów motorowych w BMW, który odpowiada również za występy BMW w mistrzostwach DTM (seria wyścigowa samochodów turystycznych w Niemczech), wyciska z 700 osobowego teamu z szacunkowym etatem 200 mln euro najlepsze wyniki. W tym celu podróżuje kilka razy w tygodniu tam i z powrotem pomiędzy monachijską centralą koncernu i swoim biurkiem w szwajcarskim Hinwil, gdzie stajnia wyścigowa ma swoją siedzibę.

Fascynację samochodami odkrył wcześnie. W wieku 13 lat, kiedy jego koledzy bawili się jeszcze modelami kolejek, Theissen kupuje sobie swoje pierwsze auto, starego fiata 500. Wymontował drzwi, wybił dziurę w tłumiku i obciął dach. Takim samochodem gnał po działce rodziców w Monschau, miejscowości pomiędzy torem wyścigowym Nürburgring i torem wyścigowym w belgijskim Spa.

W następnych latach Theissen postępuje konsekwentnie. Ojciec trójki dorosłych już dzieci próbował najpierw zdobyć tytuł mistrzowski w F1 z Williamsem. Jednak współpraca z brytyjską stajnią wyścigową, której BMW dostarczało silniki, przebiegała trudniej niż zakładano.

W 2006 roku BMW kupuje szwajcarski team Sauber i przystępuje do walki z samodzielną stajnią wyścigową. W drugim podejściu Theissen chce wreszcie zdobyć mistrzostwo świata i w tym roku jest bliżej celu, niż kiedykolwiek dotychczas.

W Monako Theissen chce widzieć swój team na zwycięskim podium.

- _ Jeszcze w tym roku chcemy wygrać nasz pierwszy wyścig _, mówi Theissen. Legenda Formuły 1 Niki Lauda jest zdania, że w Monako BMW znajdzie się znowu z przodu. Faktem jest: w tym roku team BMW Sauber ugruntował swoją pozycję w królewskiej klasie sportów motorowych, jako trzecia siła obok Ferrari i Mercedesa.

- _ Formuła 1 jest dla mnie jedyną swego rodzaju kombinacją high-tech, sportu, biznesu i show _, przyznaje Theissen. - _ Dlatego też jest tak popularna wśród szerokiej publiczności _.

Theissen, który mieszka w spokojnej monachijskiej dzielnicy Moosach, odpoczywa od Formuły 1 najchętniej _ wśród natury, gdzie jest spokojnie _. Poza tym w czasie wolnym, którego nie ma zbyt wiele, uprawia intensywnie sport. Kilka razy w tygodniu biega i w miarę możliwości ćwiczy dwa razy w tygodniu w fitness studio.

Szef teamu BMW Sauber utrzymuje żelazna dyscyplinę także prywatnie. Każdego dnia wstaje punktualnie o 5:45, a pokonując służbowym BMW trasę długości 320 km pomiędzy swoimi miejscami pracy w Monachium i Hinwil, trzyma się ściśle przepisów ruchu drogowego. Tak więc człowiek, któremu płacą, by wyciągał maksimum prędkości ze swoich wyścigowych bolidów, sam trzyma się precyzyjnie ograniczeń prędkości - typowo dla zdyscyplinowanego _ Mister Perfect _.

Tagi: formuła 1, business news, ludzie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, marketing i zarządzanie, portrety
Źródło:
Handelsblatt
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz