Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Agata Kalińska
Agata Kalińska
|

Polskie produkty bez kompleksów. Nasze okna kupuje pół Europy

0
Podziel się:

Firma rodzinna założona na początku lat 90. w dwadzieścia lat stała się jednym z największych polskich eksporterów. Okna z Oknoplastu można znaleźć w domach we Włoszech, Niemczech czy Francji.

Polskie produkty bez kompleksów. Nasze okna kupuje pół Europy
(Paweł Kozioł/Money.pl)
bELhhjiZ

Firma rodzinna założona na początku lat 90. w dwadzieścia lat stała się jednym z największych polskich eksporterów. Okna z Oknoplastu można znaleźć w domach we Włoszech, Niemczech i Francji. O patriotyzmie gospodarczym, pracy w hali produkcyjnej i o tym, dlaczego od okna nie powinno ciągnąć, rozmawiamy z prezesem Oknoplastu Mikołajem Plackiem.

Historia firmy sięga początków transformacji, kiedy ojciec dzisiejszego prezesa Oknoplastu zauważył, że okna w polskich domach domagają się wymiany. – Dziś powiedzielibyśmy, że dostrzegł niszę na rynku. Ale wtedy nie robiło się skomplikowanych badań marketingowych, a ojciec po prostu zaufał intuicji - mówi w programie "To się liczy" Mikołaj Placek.

bELhhjjb

Dzisiaj Oknoplast działa na dziesięciu europejskich rynkach, a na eksport kieruje 70 proc. produkcji. Początki nie były łatwe, bo polskie wyroby nie kojarzyły się Europejczykom z wysoką jakością. - Od początku stawiałem na rozwój polskich produktów, polskiej marki - mówi szef Oknoplastu. Mimo europejskiej skali działalności cała produkcja nadal powstaje w Polsce.

bELhhjjC
ludzie
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)