Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Agata Kalińska
|

Paweł Jakubowski prezesem Polskiego LNG

1
Podziel się:

Walne zgromadzenie spółki Polskie LNG powołało Pawła Jakubowskiego na stanowisko prezesa - poinformował Gaz-System.

Terminal LNG w Świnoujściu
Terminal LNG w Świnoujściu (Lukasz Szelemej/East News)

"Walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki Polskie LNG powołało prezesa zarządu spółki. Od 13 marca 2018 r. funkcję tę będzie pełnił Paweł Jakubowski. Paweł Jakubowski dotychczas pełnił funkcję dyrektora zarządzającego Polskiego LNG" - czytamy w komunikacie spółki.

Od 13 marca br. zarząd Polskiego LNG będzie działał w składzie dwuosobowym. Na stanowisku wiceprezesa pozostaje Bartłomiej Słoma.

Zobacz także: Zobacz też: Zakaz handlu w niedziele. "Solidarność" chce wnioskować o nowelizację ustawy

Paweł Jakubowski jest absolwentem Politechniki Warszawskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej i dotychczas pełnił funkcję dyrektora zarządzającego Polskiego LNG. Od czerwca 2017 r. zasiada w zarządzie organizacji ENTSOG zrzeszającej operatorów systemów przesyłowych gazu z państw Unii Europejskiej. Jakubowski jest związany z branżą energetyczną od 2007 r. Od listopada 2007 r. do stycznia 2009 r. pracował w PGNiG S.A. w Biurze Badań i Rozwoju. W 2009 r. dołączył do GAZ-SYSTEM, gdzie zaangażowany był w rozwój długoterminowej strategii spółki. Od stycznia 2016 r., pracował jako dyrektor Pionu Rozwoju w Gaz-System.

Spółka Polskie LNG została powołana do budowy terminalu skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu, a obecnie odpowiada za jego rozbudowę i bieżącą eksploatację jako spółka zależna w 100 proc. od Gaz-System. Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce.

kadry
ludzie
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Justyna
5 lata temu
tylko na polskich stacjach paliwo drozeje wolniej, bo oni staja przeciw zydom i amerykanom co podnosza ceny