Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Przemysław Ciszak
Przemysław Ciszak
|

Pożar Trump Tower w Nowym Jorku. To tu mieścił się główny sztab wyborczy obecnego prezydenta

10
Podziel się:

Co najmniej 10 z wieżowców Trupa zlokalizowana jest tylko w Nowym Jorku. Nieruchomości te warte są około 1,6 mld dol.

1,6 mld zł - tyle jest wartych co najmniej 10 z wieżowców Trupa zlokalizowanych w Nowym Jorku
1,6 mld zł - tyle jest wartych co najmniej 10 z wieżowców Trupa zlokalizowanych w Nowym Jorku (Associated Press/East News)
bETtCOYB

W samym tylko Nowym Jorku Donald Trump posiada co najmniej 10 wieżowców. I właśnie w jednym z nich, 202-metrowym drapaczu, doszło w poniedziałek do pożaru. Prezydenta na szczęście nie było na miejscu. Przebywa bezpiecznie w Waszyngtonie.

Charakterystyczny nowojorski Trump Tower piętrzy się przy Piątej Alei na Manhattanie. Pożar w ważnym dla prezydenta Trupa wieżowcu wybuchł około 7.20 rano czasu lokalnego.

Jak informował na Twitterze syn prezydenta USA Eric Trump, ogień pojawił się w wieży chłodniczej "na dachu" budynku w wyniku zwarcia w instalacji elektrycznej.

bETtCOYD

Podczas akcji ranne zostały dwie osoby. Jak podał "Reuters", pierwszą był strażak, na którego spadły fragmenty konstrukcyjne, a drugim inżynier budynku, który podtruł się gęstym dymem.

Pożar był widoczny z wielu miejsc Nowego Jorku. Trump Tower, liczący 202 metry, to bardzo charakterystyczny budynek. Wyróżnia się przez zygzakowate nacięcia w bryle. Natomiast w dolnej części fasady tego 58-piętrowego drapacza chmur posadzone zostały drzewa.

Mieszczą się w nim biura i luksusowe apartamenty. To właśnie w jednym z nich, zlokalizowanym na ostatnim piętrze, mieszkał wraz z rodziną Donald Tramp przed objęciem fotela w Białym Domu. W Trump Tower zorganizowany był też główny sztab wyborczy obecnego prezydenta. W budynku mieści się również profesjonalne studio telewizyjne, w którym nagrywany był program NBC "The Apprentice".

bETtCOYJ

Choć Trump Tower to ważny dla prezydenta budynek, to jednak nie jedyny wieżowiec należący do Donalda Trumpa, którego majątek magazyn Forbes szacuje na 3,1 miliarda dolarów.

Jeszcze przed ukończeniem szkoły młody Trump dostał stanowisko kierownicze w firmie ojca i wraz z nim zajmowała się budownictwem mieszkalnym. W 1973 oficjalnie przejął stery firmy i zajął się m.in. budową wieżowców. Okazałych drapaczy chmur ma kilkanaście. Są zlokalizowane w różnych miejscach na całym świecie. Co najmniej 10 z nich znajduje się tylko w Nowym Jorku. Nieruchomości te warte są około 1,6 mld dol.

Zobacz także: Kobiety w otoczeniu Donalda Trumpa:
bETtCOYK

Kolejnych 6 nieruchomości znajduje się: w San Francisco, Waszyngtonie, Chicago, Charleston, Charlottesville w Wirginii oraz w Las Vegas gdzie powstał słynny złoty wieżowiec, którego wszystkie okna po zewnętrznej stronie pokryto 24-karatowym złotem. Łączna wartość tych budynków, według "Forbes", to kolejne 500 mln dol.

Ale Trump posiada także wieżowce poza Ameryką. Na przykład w Panamie jest właścicielem 70-piętrowego Hotelu w kształcie żagla. Trump Ocean Club International Hotel & Tower ma 284 metry i mieszczą się w nim poza pokojami hotelowymi również prywatne apartamenty mieszkalne.

Do prezydenta USA należy również najwyższy budynek na Filipinach. Wykańczany w 2017 roku Trump Tower w Manilii ma 61 pięter. Wielkie kontrowersje wzbudza z kolei Trump Towers w Stambule. Władze tureckie ciągle starają się doprowadzić do zmiany nazwy wieżowca. Powodem są ostre wypowiedzi prezydenta USA w kwestii islamu.

bETtCOYL

Z podobnych powodów chciano zmienić nazwę 277-metrowej wieży z Toronto. Prezydencka Tower to pięciogwiazdkowy hotel w centrum biznesowej dzielnicy stolicy Kanady.

bETtCOZe
ludzie
wiadomości
KOMENTARZE
(10)
Christhepole
4 lata temu
Jestem pewien, ze prezydent Trup jakos z tego pozaru wyjdzie. Nie wiem jak zareaguje na zmiane nazwiska.
gdo
4 lata temu
Palili w pośpiechu teczki?
Al
4 lata temu
"Na szczęście przebywał bezpiecznie w Waszyngtonie"
bETtCOZf
Kris
4 lata temu
Ha ha ha! Od kiedy Toronto jest stolicą Kanady?
roy
4 lata temu
a jakie to on"szkoly " zdalal 'uikonczyc " ?? bo jankesy sie smieja , ze 'zasliczyl " podstaweowke, i to SLABO !