Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pożar Trump Tower w Nowym Jorku. To tu mieścił się główny sztab wyborczy obecnego prezydenta

Co najmniej 10 z wieżowców Trupa zlokalizowana jest tylko w Nowym Jorku. Nieruchomości te warte są około 1,6 mld dol.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Associated Press/East News)
1,6 mld zł - tyle jest wartych co najmniej 10 z wieżowców Trupa zlokalizowanych w Nowym Jorku

W samym tylko Nowym Jorku Donald Trump posiada co najmniej 10 wieżowców. I właśnie w jednym z nich, 202-metrowym drapaczu, doszło w poniedziałek do pożaru. Prezydenta na szczęście nie było na miejscu. Przebywa bezpiecznie w Waszyngtonie.

Charakterystyczny nowojorski Trump Tower piętrzy się przy Piątej Alei na Manhattanie. Pożar w ważnym dla prezydenta Trupa wieżowcu wybuchł około 7.20 rano czasu lokalnego.

Jak informował na Twitterze syn prezydenta USA Eric Trump, ogień pojawił się w wieży chłodniczej "na dachu" budynku w wyniku zwarcia w instalacji elektrycznej.

Podczas akcji ranne zostały dwie osoby. Jak podał "Reuters", pierwszą był strażak, na którego spadły fragmenty konstrukcyjne, a drugim inżynier budynku, który podtruł się gęstym dymem.

Pożar był widoczny z wielu miejsc Nowego Jorku. Trump Tower, liczący 202 metry, to bardzo charakterystyczny budynek. Wyróżnia się przez zygzakowate nacięcia w bryle. Natomiast w dolnej części fasady tego 58-piętrowego drapacza chmur posadzone zostały drzewa.

Mieszczą się w nim biura i luksusowe apartamenty. To właśnie w jednym z nich, zlokalizowanym na ostatnim piętrze, mieszkał wraz z rodziną Donald Tramp przed objęciem fotela w Białym Domu. W Trump Tower zorganizowany był też główny sztab wyborczy obecnego prezydenta. W budynku mieści się również profesjonalne studio telewizyjne, w którym nagrywany był program NBC "The Apprentice".

Choć Trump Tower to ważny dla prezydenta budynek, to jednak nie jedyny wieżowiec należący do Donalda Trumpa, którego majątek magazyn Forbes szacuje na 3,1 miliarda dolarów.

Jeszcze przed ukończeniem szkoły młody Trump dostał stanowisko kierownicze w firmie ojca i wraz z nim zajmowała się budownictwem mieszkalnym. W 1973 oficjalnie przejął stery firmy i zajął się m.in. budową wieżowców. Okazałych drapaczy chmur ma kilkanaście. Są zlokalizowane w różnych miejscach na całym świecie. Co najmniej 10 z nich znajduje się tylko w Nowym Jorku. Nieruchomości te warte są około 1,6 mld dol.

Kobiety w otoczeniu Donalda Trumpa:

Kolejnych 6 nieruchomości znajduje się: w San Francisco, Waszyngtonie, Chicago, Charleston, Charlottesville w Wirginii oraz w Las Vegas gdzie powstał słynny złoty wieżowiec, którego wszystkie okna po zewnętrznej stronie pokryto 24-karatowym złotem. Łączna wartość tych budynków, według "Forbes", to kolejne 500 mln dol.

Ale Trump posiada także wieżowce poza Ameryką. Na przykład w Panamie jest właścicielem 70-piętrowego Hotelu w kształcie żagla. Trump Ocean Club International Hotel & Tower ma 284 metry i mieszczą się w nim poza pokojami hotelowymi również prywatne apartamenty mieszkalne.

Do prezydenta USA należy również najwyższy budynek na Filipinach. Wykańczany w 2017 roku Trump Tower w Manilii ma 61 pięter. Wielkie kontrowersje wzbudza z kolei Trump Towers w Stambule. Władze tureckie ciągle starają się doprowadzić do zmiany nazwy wieżowca. Powodem są ostre wypowiedzi prezydenta USA w kwestii islamu.

Z podobnych powodów chciano zmienić nazwę 277-metrowej wieży z Toronto. Prezydencka Tower to pięciogwiazdkowy hotel w centrum biznesowej dzielnicy stolicy Kanady.

Tagi: Trump Tower, ludzie, wiadomości, gospodarka, manager, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-01-2018

co trampek spalil?oto jest pytanie

08-01-2018

Freddyto co na tej 'wierzy' było? I dobrze wiedzieć, że młody Trump się czymś zajmowała... Macie w tej redakcji kogoś kto zna język polski powyżej … Czytaj całość

08-01-2018

QwertyNo o znalazł sposób na zatarcie machlojek wyborczych.

Rozwiń komentarze (10)