Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

Właściciel Maspex o prawie wodnym: "pocałunek śmierci"

0
Podziel się:

Mam nadzieję, że ten cennik jest delikatnie mówiąc jest pomyłką. To jest dewastujące – mówi money.pl szef Grupy Maspex Wadowice Krzysztof Pawiński o projekcie ustawy Prawo wodne. Według jego opinii jest to „gwóźdź do trumny i pocałunek śmierci dla wielu branż w tym kraju”. – Nie sądzę, żeby ktokolwiek rozsądny mógł to zaproponować czy też przeprowadzić – dodaje.

Właściciel Maspex o prawie wodnym: "pocałunek śmierci"
(WP)
bELozZJx

- Mam nadzieję, że ten cennik jest, delikatnie mówiąc, pomyłką. To jest dewastujące - mówi money.pl szef Grupy Maspex Wadowice Krzysztof Pawiński o projekcie ustawy Prawo wodne. Według jego opinii to "gwóźdź do trumny i pocałunek śmierci dla wielu branż w tym kraju". – Nie sądzę, żeby ktokolwiek rozsądny mógł to zaproponować czy też przeprowadzić – dodaje.

Ostre słowa właściciela marek Tymbark, Kubuś czy Włocławek wynikają ze stawek za wodę i ścieki zaproponowanych przez Ministerstwo Środowiska. W niektórych wypadkach wzrosną one nawet o kilkaset procent.

bELozZJz

- Patrzę na to jak na jakąś ideę. (...) Absolutnie oderwane od realiów. Dam przykład: nasz zakład Tymbark ma najnowocześniejsze oczyszczalnie ścieków, zrzuca ścieki w drugiej klasie czystości, czyli praktycznie nadające się do konsumpcji. Dla tego jednego zakładu wzrost kosztów to byłoby 30 mln zł rocznie. To nie jest żadna formuła opłaty, to jest po prostu zakaz funkcjonowania – mówi money.pl Pawiński.

Biznesmen dodaje, że słyszał o wyliczeniach branży chemicznej, dla której koszty sięgają kilkuset milionów złotych.

- Mam dużo lepsze zdanie o rządzących en bloc (w całości – przyp. red.) niż wynikałoby z zapisów tej ustawy. Dopóki nie jesteśmy na etapie poważnej propozycji, to jest falstart. Zawarte tam stawki są kosmiczne. To jest brak związku tego, co jest tam zapisane z jakimikolwiek możliwościami i wydolnością branż przemysłowych w tym kraju – mówi właściciel Grupy Wadowice.

W jego opinii urzędnicy popełnili błąd i szybko się z niego wycofają. Jak dodaje, jeśli się tak nie stanie, to będzie to "koniec jakiejkolwiek działalności w tym kraju, a nie początek reindustrializacji, o której chciałbym słyszeć".

bELozZKa
ludzie
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)