Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Przemysław Marchlewicz odwołany z funkcji wiceprezesa Lotosu

Przemysław Marchlewicz odwołany z funkcji wiceprezesa Lotosu

Fot. Przemek Swiderski/ EastNews

Rada Nadzorcza Lotosu odwołała wiceprezesa Przemysława Marchlewicza - podaje Radio ZET. To kolejne odwołanie w grupie w tym roku. W połowie kwietnia stanowisko stracił prezes Grupy Lotos Paweł Olechnowicz 14 latach kierowania koncernem.

Marchlewicz trafił do zarządu Lotosu w maju br. z sopockiego PiS. Był członkiem zarządu województwa pomorskiego, wiceprezesem Agencji Rozwoju Pomorza, prezesem Portu Gdynia.

Pod koniec listopada tygodnik "wSieci" donosił, że prokuratura w Gdańsku prowadzi śledztwo w sprawie wyłudzenia dotacji przez spółkę kierowaną do niedawna przez obecnego wiceprezesa grupy Lotos i prominentnego działacza PiS na Pomorzu Przemysława Marchlewicza. Według informacji tygodnika chodziło o kwotę 10 mln zł.

Marchlewicz odpierał te zarzuty na łamach "Gazety wyborczej". - Nikt nie postawił mi zarzutów karnych, sprawa nie ma związku z moją pracą w Grupie Lotos. Gdyby miało dojść do wyłudzenia dotacji, pewnie ktoś siedziałby w areszcie, a teksty to sugerują. Mam wrażenie, jakby ktoś wydał na mnie medialne zlecenie - mówi.

Czytaj więcej na ten temat: Jachtowy biznes wiceprezesa Lotosu. Prokuratura prowadzi śledztwo

Odwołanie na dzień przed prezentacją przez zarząd strategii spółki

Grupa Lotos zaprezentuje jutro strategię na lata 2017-2022. Termin publikacji był przekładany od kilkunastu miesięcy. Jej pierwszą wersję przygotował jeszcze poprzedni zarząd z Pawłem Olechnowiczem na czele.

oprac. Monika Szafrańska


lotos, odwołanie, przemysław marchlewicz
Czytaj także
Polecane galerie
TO TYLE
2017-01-03 11:16
I BARDZO DOBRZE TRZEBA POZBYWAĆ SIĘ KRETACZY !
ja45
2017-01-02 12:57
kolesie pisowców potrzebują ,, piniędzy'' by popierać Kaczyńskiego'
Zimowit
2016-12-19 19:35
Szybko odwolali zanim nie wyszly kolejne przewały na miliony. Sprawa dla CBA...
Pokaż wszystkie komentarze (15)