Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przemysław Marchlewicz odwołany z funkcji wiceprezesa Lotosu

15
Podziel się:

Rada Nadzorcza Lotosu odwołała wiceprezesa Przemysława Marchlewicza - podaje Radio ZET. To kolejne odwołanie w grupie w tym roku. W połowie kwietnia stanowisko stracił prezes Grupy Lotos Paweł Olechnowicz 14 latach kierowania koncernem.

Przemysław Marchlewicz odwołany z funkcji wiceprezesa Lotosu
(Przemek Swiderski/ EastNews)
bEISwyKt

Marchlewicz trafił do zarządu Lotosu w maju br. z sopockiego PiS. Był członkiem zarządu województwa pomorskiego, wiceprezesem Agencji Rozwoju Pomorza, prezesem Portu Gdynia.

Pod koniec listopada tygodnik "wSieci" donosił, że prokuratura w Gdańsku prowadzi śledztwo w sprawie wyłudzenia dotacji przez spółkę kierowaną do niedawna przez obecnego wiceprezesa grupy Lotos i prominentnego działacza PiS na Pomorzu Przemysława Marchlewicza. Według informacji tygodnika chodziło o kwotę 10 mln zł.

Marchlewicz odpierał te zarzuty na łamach "Gazety wyborczej". - Nikt nie postawił mi zarzutów karnych, sprawa nie ma związku z moją pracą w Grupie Lotos. Gdyby miało dojść do wyłudzenia dotacji, pewnie ktoś siedziałby w areszcie, a teksty to sugerują. Mam wrażenie, jakby ktoś wydał na mnie medialne zlecenie - mówi.

bEISwyKv

Odwołanie na dzień przed prezentacją przez zarząd strategii spółki

Grupa Lotos zaprezentuje jutro strategię na lata 2017-2022. Termin publikacji był przekładany od kilkunastu miesięcy. Jej pierwszą wersję przygotował jeszcze poprzedni zarząd z Pawłem Olechnowiczem na czele.

oprac. Monika Szafrańska

bEISwyKW
ludzie
wiadomości
KOMENTARZE
(15)
TO TYLE
5 lata temu
I BARDZO DOBRZE TRZEBA POZBYWAĆ SIĘ KRETACZY !
ja45
5 lata temu
kolesie pisowców potrzebują ,, piniędzy'' by popierać Kaczyńskiego'
Zimowit
5 lata temu
Szybko odwolali zanim nie wyszly kolejne przewały na miliony. Sprawa dla CBA...
bEISwyKX
exSB
5 lata temu
Nareszcie ktoś dla mnie stanowisko przyszkował
poli
5 lata temu
Kolejne odprawy ...