Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przyjaciel Putina zarobił najwięcej wśród rosyjskich miliarderów

0
Podziel się:

Timczenko, bliski sojusznik prezydenta Federacji Rosyjskiej, jest właścicielem funduszu inwestycyjnego Volga Group, który inwestuje m.in. w przemysł energetyczny i transport.

Przyjaciel Putina zarobił najwięcej wśród rosyjskich miliarderów
(Global Panorama / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))

Biznesmen Giennadij Timczenko od początku 2016 r. wzbogacił się o 2 mld dolarów. To najlepszy wynik spośród wszystkich rosyjskich miliarderów - informuje biznesowy serwis RBC, powołując się na zestawienie opracowane przez Bloomberga.

Timczenko, bliski sojusznik prezydenta Federacji Rosyjskiej, jest właścicielem funduszu inwestycyjnego Volga Group, który inwestuje m.in. w przemysł energetyczny i transport. Jak wynika z wyliczeń Bloomberga, wartość tego funduszu wzrosła w ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2016 r. o 30,6 proc., czyli o 2 mld dolarów - i jest obecnie szacowana na 8,6 mld dolarów.

Volga Group w swoim portfelu ma m.in. 23,5 proc. akcji gazowego koncernu Novatek - największego niezależnego producenta gazu ziemnego w Rosji.

Dzięki tegorocznemu sukcesowi finansowemu Timczenko awansował na 12. miejsce w rankingu najbogatszych rosyjskich miliarderów i na 136. miejsce na liście najbogatszych ludzi świata.

Jak podaje Bloomberg, od początku 2016 r. wartość netto łącznego majątku 15 najzamożniejszych miliarderów Federacji Rosyjskiej powiększyła się o 11,2 mld dolarów.

ludzie
manager
najważniejsze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)