Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Rafał Brzoska sprzedaje kalendarz "Dziewczyny InPost 2018". Chce odbudować zszarganą reputację?

Rafał Brzoska sprzedaje kalendarz "Dziewczyny InPost 2018". Chce odbudować zszarganą reputację?

Kalendarz InPost ma pomóc w ratowaniu nadszarpniętego wizerunku Rafała Brzoski Fot. InPost
Kalendarz InPost ma pomóc w ratowaniu nadszarpniętego wizerunku Rafała Brzoski

Szef InPost realizuje projekt, który ma wspierać przedsiębiorcze kobiety. Brzoska chce pokazać światu inne oblicze - pracodawcy zainteresowanego losem swoich podwładnych. To może być trudne po tym, jak Inspekcja Pracy zarzuciła mu złośliwe naruszenie praw pracowniczych.

Jak podaje innpoland.pl kalendarz "Dziewczyny InPost 2018" dostępny jest w sprzedaży od listopada na Allegro Charytatywni oraz w księgarniach internetowych Labotiga.

Zwolnienia w InPost. Resort pracy zainteresowany sprawą:

 


 

Kalendarz InPost ma pomóc w ratowaniu nadszarpniętego wizerunku Rafała Brzoski. Firma przygotowała nawet specjalne wideo, pokazujące kulisy sesji. Przedsiębiorca i szefowa marketingu firmy tłumaczą w nim, że dochód z projektu będzie przeznaczony na cele charytatywne.

Wspierajmy przedsiębiorcze kobiety

- Odważne kobiety z różnych części naszej organizacji wcieliły się w modelki, tworząc projekt, który jest uosobieniem firmy, w której pracują - mówi Brzoska. - Wspólnie z fundacją "Sieć przedsiębiorczych kobiet" będziemy wspierać zaradne i ambitne kobiety, które mają pomysł na biznes i które chcą aktywnie rozwijać swoją ścieżkę kariery zawodowej - tłumaczy.

- Przy realizacji kalendarza chcieliśmy pokazać siłę kobiecą - dodaje Anna Wiertel, dyrektor marketingu.

 

 

Kłopoty Brzoski

Kłopoty Brzoski związane są z niewypłacaniem przez niego wynagrodzeń pracownikom. O to oskarżyła go "Akcja Demokracja". Poszkodowanych ma być około tysiąc osób. Zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Według "Akcji Demokracji" Brzoska stworzył sieć "firm krzaków", by uniknąć wypłaty wynagrodzeń.

Inspekcja Pracy uznała takie działania za złośliwe naruszenie praw pracowniczych. Suchej nitki nie pozostawili na Brzosce internauci. Z powodu hejtu w sieci biznesmen nie pojawił się na imprezie European Start-up Days. Miał wziąć udział w sesji "Potknę się, ale wstanę. Sukces mnie nie oślepi".


Czytaj także
Polecane galerie
m-53
2017-11-24 07:53
A długi wobec pracowników spłacił? No to może mu pomóc jedynie kopnięcie w kalendarz.
Bezpieczny List
2017-11-21 14:57
czy tego typu działalność to nie jest sukces budowany na wyzysku pracowników i podwykonawców ?

Zostawienie na lodzie swoich pracowników, którzy pracując w InPost zostali przeniesieni do Bezpieczny List by nie wypłacić im wynagrodzenia/odprawy i sprzedać za 10 tysięcy złotych - wielki Biznesman. BRAWO!

Rozliczył się już Pan za swoje grzechy, żeby brylować w mediach?

Dla zobrazowania konsekwencji związanych ze "Sprzedażą" przez Integer/InPost spółki zależnej Bezpieczny List np.

- kobiety w ciąży i karmiące matki zostały bez pieniędzy na dzieci /ZUS na kilka miesięcy wstrzymał płatność świadczeń macierzyńskich/

- chorzy ludzie na zwolnieniach L4 zostali bez pieniędzy na leki /brak składek - prowadzone było dochodzenie przez ZUS/

- pracownicy, którzy pracowali do końca zostali bez pieniędzy na utrzymanie rodziny, chociaż dostarczali przesyłki InPostu. Pieniądze za przesyłki trafiały do InPost i PGP bo to one miały umowy z klientami, a nie Bezpieczny List.

- pracownicy zwolnieni przed sprzedażą Bezpiecznego Listu nie otrzymali w terminie świadectw pracy, więc nie mogli się nawet zarejestrować w Urzędzie Pracy. Generowało to często problemy z nowym zatrudnieniem.

- Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych FGŚP rozpoczął wypłatę świadczeń po ponad pół roku, a spółka matka nie poniosła żadnej konsekwencji finansowej z tego tytułu, choć odwróciła się od pracowników, którzy generowali dla niej przychód

a teraz wracamy do sytuacji :
"Tytuł Przedsiębiorcy Roku trafia do ... "
"Cele charytatywne .. "

Naprawdę wielki Biznesman. BRAWO!
sag
2017-11-18 20:01
do więzinia z gościem
Pokaż wszystkie komentarze (15)