Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd Ukrainy mianował Polaka na szefa kolei

0
Podziel się:

Ukraiński rząd mianował Polaka, Wojciecha Balczuna na dyrektora ukraińskich kolei państwowych. Przedsiębiorstwo "Ukrazaliznycia" jest na Ukrainie monopolistą w zakresie przewozów kolejowych i jednym z największych pracodawców. Wcześniej Polaka w drodze konkursu wybrała specjalna komisja.

Rząd Ukrainy mianował Polaka na szefa kolei
(Jacek Bereźnicki)

Wojciecha Balczuna na wtorkowym posiedzeniu rządu rekomendował premier Wołodymyr Hrojsman. Jak mówił - przed nowym szefem państwowych kolei szereg reform i walka z korupcją. Wołodomyr Hrojsman podkreślił również, że Wojciech Balczun ma ukraińskie korzenie po matce.

Nowy szef "Ukrzaliznyci" mówiąc o swoich planach podkreślił, że przedsiębiorstwo potrzebuje restrukturyzacji rozpisanej na lata, zwiększenia dochodów i odnowienia taboru. Polak obiecał też że nauczy się ukraińskiego.

Nowy szef ukraińskich kolei państwowych kierował w Polsce bankiem PKO BP i restrukturyzował PKP Cargo, szefował też radzie nadzorczej Polskich Linii Lotniczych LOT. "Ukrzalyznycia", którą kierować ma Wojciech Balczun zatrudnia 308 tysięcy pracowników. Według danych przedsiębiorstwa, w 2014 roku pociągi ukraińskich kolei przewiozły 440 milionów pasażerów i 390 milionów ton towarów.

ludzie
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)