Notowania

Nie żyje członek zarządu Apatora. Zginął w wypadku samochodowym

Notowana na GPW spółka poinformowała o śmierci ważnego członka swoich władz w komunikacie giełdowym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Apator)
Siedziba spółki Apator w Ostaszewie koło Torunia

Piotr Nowak, członek zarządu i dyrektor ds. finansowych spółki Apator, zginął w środę w wypadku samochodowym. O tym tragicznym zdarzeniu poinformowała sama firma, zaznaczając jednocześnie, że "pomimo tak ogromnej straty, sytuacja w spółce jest pod kontrolą".

Jak wynika z informacji prasowych, 48-letni mężczyzna z nieustalonych przyczyn uderzył prowadzonym przez siebie samochodem w pojazdy stojące w korku na autostradzie A1 koło Kutna.

Samochód Nowaka najpierw otarł się o samochód dostawczy i barierę energochłonną, a następnie z impetem uderzył w naczepę tira. Członek zarządu Apatora zginął na miejscu. Okoliczności wypadku są wyjaśniane przez policję pod nadzorem prokuratora.

Notowana na GPW spółka poinformowała o śmierci ważnego członka swoich władz w komunikacie giełdowym. "Zarząd informuje, że pomimo tak ogromnej straty, sytuacja w spółce jest pod kontrolą" - napisano.

Notowane na giełdzie spółki są objęte ścisłym obowiązkiem informowania o istotnych zdarzeniach dotyczących ich działalności oraz zmian we władzach. Z tego powodu spółka musiała dopełnić formalnego wymogu poinformowania o wygaśnięciu mandatu Nowaka jako członka zarządu.

Zaledwie od miesiąca zarząd Apatora działał w zmniejszonym do zaledwie dwóch osób składzie. Funkcję prezesa zarządu i dyrektora generalnego pełni Mirosław Klepacki. Piotr Nowak pełnił funkcję członka zarządu i dyrektora ds. finansowych.

Apator to producent aparatury łączeniowej oraz pomiarowej, np. liczników prądu. Spółka zajmuje się także opracowywaniem systemów IT. Spółka jest notowana na GPW już od 1997 roku. W trzech pierwszych kwartałach 2017 roku spółka osiągnęła 672 mln zł ze sprzedaży i zanotowała wynik netto 52 mln zł.

Tagi: spółki giełdowe, apator, ludzie, wiadomości, gospodarka, manager, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-01-2018

Wiesław Fiałowskia muj somsiad Tadeusz Kenejko, wczoraj terz zgnoł. Dalaczego o tym nie piszecie?????

06-01-2018

NorbertTeraz PiS przejmie spółkę 😁

05-01-2018

PRL78[QUOTE] O tym tragicznym zdarzeniu poinformowała sama firma, zaznaczając jednocześnie, że "pomimo tak ogromnej straty, sytuacja w spółce jest pod … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (86)