Nie żyje członek zarządu Apatora. Zginął w wypadku samochodowym

Nie żyje członek zarządu Apatora. Zginął w wypadku samochodowym

Siedziba spółki Apator w Ostaszewie koło Torunia Fot. Apator
Siedziba spółki Apator w Ostaszewie koło Torunia

Piotr Nowak, członek zarządu i dyrektor ds. finansowych spółki Apator, zginął w środę w wypadku samochodowym. O tym tragicznym zdarzeniu poinformowała sama firma, zaznaczając jednocześnie, że "pomimo tak ogromnej straty, sytuacja w spółce jest pod kontrolą".

Jak wynika z informacji prasowych, 48-letni mężczyzna z nieustalonych przyczyn uderzył prowadzonym przez siebie samochodem w pojazdy stojące w korku na autostradzie A1 koło Kutna.

Samochód Nowaka najpierw otarł się o samochód dostawczy i barierę energochłonną, a następnie z impetem uderzył w naczepę tira. Członek zarządu Apatora zginął na miejscu. Okoliczności wypadku są wyjaśniane przez policję pod nadzorem prokuratora.

Notowana na GPW spółka poinformowała o śmierci ważnego członka swoich władz w komunikacie giełdowym. "Zarząd informuje, że pomimo tak ogromnej straty, sytuacja w spółce jest pod kontrolą" - napisano.

Notowane na giełdzie spółki są objęte ścisłym obowiązkiem informowania o istotnych zdarzeniach dotyczących ich działalności oraz zmian we władzach. Z tego powodu spółka musiała dopełnić formalnego wymogu poinformowania o wygaśnięciu mandatu Nowaka jako członka zarządu.

Zaledwie od miesiąca zarząd Apatora działał w zmniejszonym do zaledwie dwóch osób składzie. Funkcję prezesa zarządu i dyrektora generalnego pełni Mirosław Klepacki. Piotr Nowak pełnił funkcję członka zarządu i dyrektora ds. finansowych.

Apator to producent aparatury łączeniowej oraz pomiarowej, np. liczników prądu. Spółka zajmuje się także opracowywaniem systemów IT. Spółka jest notowana na GPW już od 1997 roku. W trzech pierwszych kwartałach 2017 roku spółka osiągnęła 672 mln zł ze sprzedaży i zanotowała wynik netto 52 mln zł.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Alex
2018-01-06 23:25
Komu przeszkadzal???
bodzio
2018-01-06 17:05
Szczęście że w ciężarówkę,może kierowcy nic się nie stało.
Norbert
2018-01-06 17:02
Teraz PiS przejmie spółkę ?
Pokaż wszystkie komentarze (86)