Notowania

cyfrowy polsat
03.06.2016 08:10

Syn miliardera ponownie wybrany na prezesa Cyfrowego Polsatu

Tobias Solorz z Polsatem jest związany od 2003 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Fotek/REPORTER)

Rada nadzorcza Cyfrowego Polsatu powołała Tobiasa Solorza na stanowisko prezesa. Funkcję tę po raz pierwszy objął w grudniu. Zastąpił Tomasza Gillner-Gorywodę.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez jednego z najbogatszych Polaków Zygmunta Solorza-Żaka. Jego majątek jest wyceniany na prawie 10 mld zł.

Tobias Solorz jest najstarszym synem miliardera, który systematycznie przejmuje schedę po ojcu. Na początku 2014 roku stanął na czele Polkomtela. Już wtedy Zygmunt Solorz mówił: "Cieszę się i jestem szczęśliwy, że mój syn obejmuje tę funkcję. Podczas naszej wspólnej pracy w zarządzie, Tobias wiele się nauczył i zdobył niezbędne doświadczenie, które niewątpliwie będzie teraz procentowało. Stał się wysokiej klasy menedżerem i jestem przekonany, że świetnie sobie poradzi i poprowadzi firmę ku kolejnym sukcesom".

Tobias Solorz z Polsatem jest związany od 2003 roku, kiedy to został asystentem zarządu telewizji. Zanim został prezesem, przez kilka lat działało jako menedżer ds. promocji Cyfrowego Polsatu, dyrektor marketingu telekomunikacyjnej Sferii. Ukończył studia na Wydziale Zarządzania i Marketingu Uniwersytetu Warszawskiego.

"Rada nadzorcza spółki na mocy uchwał podjętych w dniu 2 czerwca 2016 roku postanowiła powołać Tobiasa Solorza na stanowisko prezesa zarządu spółki oraz Dariusza Działkowskiego, Tomasza Gillnera-Gorywodę, Anetę Jaskólską, Agnieszkę Odorowicz, Macieja Steca oraz Tomasza Szeląga na stanowiska członków zarządu spółki" - czytamy w komunikacie Cyfrowego Polsatu.

Członkowie zarządu zostali powołani na wspólną trzyletnią kadencję ze skutkiem od dnia odbycia walnego zgromadzenia zatwierdzającego sprawozdanie finansowe spółki za rok obrotowy 2015.

Tobias Solorz był członkiem zarządu spółki od września 2014 roku, stanowisko wiceprezesa objął w grudniu 2014 roku. W grudniu 2015 roku został powołany na stanowisko prezesa zarządu. Od listopada 2011 roku zasiada w zarządzie spółki Polkomtel Sp. z o.o., gdzie od lutego 2014 roku pełni funkcję prezesa zarządu.

Tagi: cyfrowy polsat, ludzie, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-06-2016

OIUOdniesie sukces jak jego ojciec....... Jego ojciec odniósł sukces kosztem drobnych akcjonariuszy ELEKTRIMu, a młody zapewne kosztem drobnych … Czytaj całość

03-06-2016

MisiaTeż mi sukces, w firmie ojca

03-06-2016

onaMoże by podali ile ma długu miliarder

Rozwiń komentarze (16)