Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Totalizator Sportowy będzie miał nowego prezesa. Olgierd Cieślik trafi z biznesu to zarządzania Lotto

Olgierd Cieślik, finansista ze Śląska najprawdopodobniej zostanie nowym prezesem Totalizatora Sportowego. Ludzie z branży i ministerstwa finansów wprost mówią, że Mateusz Morawiecki szukał właśnie takiego człowieka. Cieślik nie będzie miał łatwego zadania. Ma powalczyć o dodatkowe wpływy do budżetu kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Totalizator Sportowy, materiały prasowe)

Olgierd Cieślik, finansista ze Śląska, najprawdopodobniej zostanie nowym prezesem Totalizatora Sportowego. Ludzie z branży i Ministerstwa Finansów wprost mówią, że Mateusz Morawiecki szukał właśnie takiego człowieka. Cieślik nie będzie miał łatwego zadania. Ma powalczyć o dodatkowe wpływy do budżetu kraju.

Konkurs na prezesa Totalizatora Sportowego jest już praktycznie rozstrzygnięty. Z siedmiu kandydatów tylko dwóch spodobało się radzie nadzorczej firmy. O stołek na ostatniej prostej walczyli Radosław Śmigulski, członek zarządu do spraw sprzedaży i marketingu w Totalizatorze Sportowym, i Olgierd Cieślik, dyrektor finansowy w katowickiej firmie informatycznej. Jak donosi "Puls Biznesu" prezesura ma przypaść Cieślikowi.

"To doświadczony menedżer z MBA, który był prezesem i dyrektorem finansowym w prywatnych spółkach, m.in. z sektora IT. Rada nadzorcza i wicepremier Mateusz Morawiecki szukali właśnie takich kompetencji z powodu wyzwań, jakie stoją przed Totalizatorem Sportowym" - wyjaśnia informator "Pulsu Biznesu".

W tej chwili Cieślik ma czekać już tylko na opinię działającej przy premierze rady do spraw spółek z udziałem skarbu państwa. Według informacji dziennik opinia jest już czystą formalnością. Cieślik dostanie zielone światło do bycia prezesem. Zresztą sam zainteresowany już potwierdza, że w konkursie startował.

Warto dodać, że nie wyjaśnił, z jakich powodów odszedł ze spółki. Tym bardziej, że jego rezygnacja zbiegła się z wejściem w życie ustawy hazardowej, która całkowicie zmieni polski rynek gier i zakładów.

Nie ma więc wątpliwości, że dla nowego zarządzającego będzie to temat numer jeden w najbliższych miesiącach. Ustawa zacznie obowiązywać już 1 kwietnia. Dzięki niej spółka będzie mogła oferować gry takie jak Lotto przez internet, ma także zająć się stawianiem w kraju automatów o niskich wygranych (tzw. jednorękich bandytów), na które zgodnie z nowym prawem dostała monopol.

Jednorękich bandytów wspólnie mają produkować polskie firmy - Wojskowe Zakłady Łączności z Polskiej Grupy Zbrojeniowej, Exatel z Grupy PGE i Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. Totalizator Sportowy planuje uruchomić w tym roku 50 punktów z takimi automatami o niskich wygranych.

Dodatkowo ustawa umożliwi TS sprzedaż w Polsce kuponów na loterie multijurysdykcyjne, czyli organizowane w wielu krajach. 58 mln zł - to najwyższa dotychczasowa kumulacja w Lotto. To jednak grosze przy tym, co wygrać będzie można już jesienią. Co tydzień gwarantowane będzie 10 mln, ale euro. Kumulacje sięgnąć mogą nawet 400 mln zł. Totalizator Sportowy zdecydował się zaoferować Polakom międzynarodową grę Eurojackpot.

Stać ma się to w III kwartale tego roku, czyli prawdopodobnie w we wrześniu. O chęci uczestniczenia w loterii mówiło się bowiem już od lat. Na przeszkodzie stały jedynie przepisy. Jeszcze za czasów PO, ówczesny prezes TS Wojciech Szpil twierdził, że przyłączenie się do Eurojackpot to jedynie formalność. A spółka jest w stanie wystartować z nową ofertą w kilka dni. Warunek był jeden: zmiana prawa. Stanie się to dopiero niebawem.

Cel tych zamian jest oczywiście jeden - Totalizator Sportowy ma zarabiać więcej i więcej przynosić do budżetu państwa. Po zmianach wpłacane do kasy środki mogą się nawet podwoić. Żeby się tak stało Totalizator musi nie tylko uruchomić nowe gry, ale również je mocno promować. Łatwo sobie wyobrazić sytuację, gdy gracze przerzucą się z Lotto na Eurojackpot. TS chce tego uniknąć. Dlatego nie zacznie oferować nowych usług już od kwietnia. Gracze będą musieli chwilę poczekać.

Tagi: totalizator sportowy, ludzie, wiadomości, gospodarka, manager, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-03-2017

olociekawe co kosciol na to ze panstwo szukajac pieniedzy a wczesniej je rozdajac chce wprowadzic morawiecki automaty ktore doprowadza i tak biednych … Czytaj całość

14-03-2017

santanai co z tego ludziska i tak ten prezesina nic zrobi jak kantowali na na wygranych mniejszego stopnia tak kantują i będą to robić dalej za czwórki i … Czytaj całość

14-03-2017

aqqKolejny kolaborant kaczego reżimu

Rozwiń komentarze (13)